Апартхотел Сакис

Торони на југоисточниот дел од вториот крак полуостровот Ситонија.Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават вистински рај.Убава пешачка патека покрај плажа,многу детски занимливости,ресторани,маркети,а пред се и највкусната риба се служи во Торони.Хотел Апартманите Сакис се лоцирани на неколку чекори до плажа.Убаво опремени 1/3 студија со кујна, во кој има дупол(француски кревет) и поединечен кревет на извлекување-комотни за спиење,опремена кујна со кујнски инвентар,мал фрижидер,решо,респиратор,Тв,клима,купатило со вц и балкони.КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  И ПАРКИНГ Е БЕСПЛАТНО.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на студио

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*19

*26

*02

*09

*16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

*01

*08

*15

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр.соба 5,6,7,8,20,21,22,28,29

макс. 3 лица

 

42

 

 

49

 

79

 

109

 

139

 

299

 

319

 

339

 

399

 

399

 

399

 

399

 

399

 

359

 

309

 

159

 

89

 

69

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ,

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во студио потребни се минимум 2 лица;

-трето  лице се сместува бесплатно, доплаќа само превоз доколку користи- 35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;

- дете до 02 години не плаќа превоз и не користи седиште во автобус;

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;

- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ  ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

-СТУДИЈАТА ИМААТ ПЕШКИРИ И САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

 

 

Цени за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз по лице

 

Цени по лице за 7 HB (доручек и вечера) без превоз

Цени за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз по лице

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*19

*26

*02

*09

*16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

*01

*08

*15

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр.соба 5,6,7,8,20,21,22,28,29

макс. 3 лица

 

139

 

 

159

 

189

 

229

 

249

 

259

 

269

 

279

 

279

 

289

 

289

 

289

 

289

 

279

 

269

 

259

 

169

 

139

  

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА:

- 7  ПОЛУПАНСИОНИ –ДОРУЧЕК  И ВЕЧЕРА И АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

- ТРЕТО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНОплаќа само превоз доколу користи

Доручекот и вечерата се дело на грчката кујна,приготвено од  кувари со долгогодишно искуство.Доручекот е составен од повеќе врсти на млечни производи,сувомеснати производи,јајца,тестенини домашно приготвени,банички,лиснато,мед,џем,путер,млеко,кафе,чај.Вечерата е многу богата со зелени салати занзики,мелиџано,фета,тиквички многу вкусни сосови,голем избор од скара(гиро,сувлаки,полнета плескавица,кременадла,колбас) риба,традиционални готвени јадења,пасти,пици и десерт избор од баклава,кадаиф,сладолед или овошје.         Доручек од 09:00  - 10:30 часот        Вечера од 20:00 – 23:00 часот 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:                     

35 € за возрасни;            25€ за деца до 12 години;         Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

1 кат
СТУДИО БР.5 (1/3) 3 ЛИЦА
Располага со еден дупол комотен кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC со пешкири,сапун и тоалетна хартија .Студиото излегува на тераса со маса и столици.Прозорите се опремени со комарници и ролетни.

СТУДИО БР.6 (1/3) 3 ЛИЦА
Располага со еден дупол комотен кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC со пешкири,сапун и тоалетна хартија .Студиото излегува на тераса со маса и столици.Прозорите се опремени со комарници и ролетни.
 

СТУДИО БР.7 (1/3) 3 ЛИЦА

Располага со еден дупол комотен кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC со пешкири,сапун и тоалетна хартија .Студиото излегува на тераса со маса и столици.Прозорите се опремени со комарници и ролетни.

2 КАТ

СТУДИО БР.20 (1/3) 3 ЛИЦА

Располага со еден дупол комотен кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC со пешкири,сапун и тоалетна хартија .Студиото излегува на тераса со маса и столици.Прозорите се опремени со комарници и ролетни.

СТУДИО БР.21 (1/3) 3 ЛИЦА

Располага со еден дупол комотен кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC со пешкири,сапун и тоалетна хартија .Студиото излегува на тераса со маса и столици.Прозорите се опремени со комарници и ролетни.

СТУДИО БР.22 (1/3) 3 ЛИЦА

Располага со еден дупол комотен кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC со пешкири,сапун и тоалетна хартија .Студиото излегува на тераса со маса и столици.Прозорите се опремени со комарници и ролетни.

СТУДИО БР.28 (1/3) 3 ЛИЦА

Располага со еден дупол комотен кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC со пешкири,сапун и тоалетна хартија .Студиото излегува на тераса со маса и столици.Прозорите се опремени со комарници и ролетни.

 

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·       Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·       Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·       Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·       Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·       Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·       Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                         

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!

 

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

Pin It on Pinterest