Вила Нина

Торони се наоѓа во југоисточниот дел од вториот крак на полуостровот Ситонија.Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај.Убава пешачка патека покрај плажа,многу детски занимливости,ресторани,маркети,а пред се и највкусната и свежа риба се служи во Торони.Идеално место за одмор за секоја возраст.

Вила Нина е лоцирана на неколку чекори до плажа.Убаво опремени 1/3 студија во кој има два поединечни кревети и кревет на извлекување и 1/4+1 студија, во кој има два поединечни кревети и кревет на извлекување + два кревети на спрат комотни за спиење за возрасни и деца со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар,мал фрижидер,решо,респиратор,Тв,клима,купатило со вц и балкони со поглед кон широк двор.Во склоп на дворот има скара, маса со столици и паркинг простор за секој гостин во вилата.КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на студио

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*19

*26

*02

*09

*16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

*01

*08

*15

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр. соба 2,3

макс. 3лица

 

39

 

 

49

 

79

 

99

 

129

 

279

 

299

 

319

 

379

 

379

 

379

 

379

 

379

 

339

 

289

 

149

 

79

 

69

Студио 1/5

бр. соба 1,4

макс.

5 лица

 

49

 

 

59

 

99

 

129

 

149

 

299

 

329

 

349

 

399

 

399

 

399

 

399

 

399

 

369

 

319

 

169

 

99

 

79

 

  ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ ЦЕНИ СЕ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;

-трето или четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз;

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10 € по лице

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

35 € за возрасни;            25€ за деца до 12 години;           Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште 

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;

- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

-ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ;

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

-СТУДИЈАТА ИМААТ ПЕШКИРИ И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА.

 

 

Цени за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз по лице

 

Цени по лице за 7 HB (доручек и вечера) без превоз

Цени за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз по лице

 

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*19

*26

*02

*09

*16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

*01

*08

*15

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр. соба 2,3

макс. 3лица

 

139

 

 

159

 

189

 

229

 

249

 

259

 

269

 

279

 

279

 

289

 

289

 

289

 

289

 

279

 

269

 

259

 

169

 

139

Студио 1/5

бр. соба 1,4

макс.

 5 лица

 

189

 

 

229

 

269

 

299

 

319

 

329

 

339

 

359

 

369

 

379

 

379

 

379

 

379

 

359

 

339

 

309

 

219

 

189

 ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЗА: 7  ПОЛУПАНСИОНИ –ДОРУЧЕК  И ВЕЧЕРА И АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ 

 за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколу користи

- ПЕТТО ЛИЦЕ 30% ПОПУСТ ОД ЦЕНАТА

- КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI и ПАРКИНГ  - БЕСПЛАТНО

Доручекот и вечерата се дело на грчката кујна,приготвено од  кувари со долгогодишно искуство. Доручекот е составен од повеќе врсти на млечни производи, сувомеснати производи, јајца, тестенини домашно приготвени, банички, лиснато, мед, џем, путер, млеко, кафе, чај. Вечерата е многу богата со салати занзики, мелиџано, фета, тиквички многу вкусни сосови, голем избор од скара (гиро, сувлаки, полнета плескавица,  кременадла, колбас) риба,традиционални готвени јадења, пасти, пици и десерт избор од баклава, кадаиф, сладолед или овошје.

Доручек од 09:00  - 10:30 часот     Вечера од 20:00 – 23:00 часот 

Високо приземје

СТУДИО БР.1 (1/5)  5 ЛИЦА

Располага со еден дупол кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот кревет. Во истата соба има два кревета на спрат комотни за спиење за возрасни лица или деца. Кујната е  опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор,плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.Има сопствен двор со многу зеленило. 

СТУДИО БР.2 (1/3)  3 ЛИЦА

Располага со  два единечни кревети и еден поединечен кревет на извлекување .Во истата соба има  кујна која е  опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор,плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.Има сопствен двор со многу зеленило.

СТУДИО БР.3 (1/3)  3 ЛИЦА

Располага со  два единечни кревети и еден поединечен кревет на извлекување .Во истата соба има  кујна која е  опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор,плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.Има сопствен двор со многу зеленило. 

СТУДИО БР.4 (1/5 )  5 ЛИЦА

Располага со еден дупол кревет(француски) и еден поединечен кревет на извлекување под дуплиот кревет. Во истата соба има два кревета на спрат комотни за спиење за возрасни лица или деца. Кујната е  опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор,плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.Има сопствен двор со многу зеленило. 

Собите имаат пешкири,сапун и тоалетна хартија .Во секоја соба има клима.Има WI – FI. За гостите од Студио Нина има приватен паркинг.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·       Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·       Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·       Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·       Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·       Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·       Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                         

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

Pin It on Pinterest