Вила Хаус Литеа

Вила Хаус Литеа се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.Плажа: Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.Опис на објектот: Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со
: 1/3студио: Во една просторија кујна и 3 стандардни кревети.
1/4 апартман: Во една соба кујна и
2 стандардни кревети и одделена спална со 2 кревети.

За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа – ГРАТИС !

НЕА ПОТИДЕА - ХАУС ЛИТЕА

ЦЕНИ за НАЕМ на СОБА за 7 НОЌЕВАЊА

период

ноќевања

1/3 студио

1/4 апартман

коментар

18.05-25.05.2019

7

70 €

*100 €

промо

25.05-01.06.2019

7

*  90 €

*110 €

промо

01.06-08.06.2019

7

* 130 €

*140 €

промо

08.06-15.06.2019

7

* 150 €

 *170 €

промо

15.06-22.06.2019

7

* 170 €

 *220 €

промо

22.06-29.06.2019

7

   200 €

   260 €

 

29.06-06.07.2019

7

   280 €

   320 €

 

06.07-13.07.2019

7

   290 €

   360 €

 

13.07-20.07.2019

7

   320 €

   380 €

 

20.07-27.07.2019

7

   340 €

   440 €

 

27.07-03.08.2019

7

   360 €

   440 €

 

03.08-10.08.2019

7

   360 €

   440 €

 

10.08-17.08.2019

7

   360 €

   440 €

 

17.08-24.08.2019

7

   340 €

   420 €

 

24.08-31.08.2019

7

   320 €

   380 €

 

31.08-07.09.2019

7

   300 €

   350 €

 

07.09-14.09.2019

7

*190 €

 *260 €

промо

14.09-21.09.2019

7

*140 €

 *190 €

промо

21.09-28.09.2019

7

*100 €

 *140 €

промо

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања  во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

 *  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 -15% попуст за резервација и уплата  100% до 28.02.2019  

  -10% попуст за резервација  и уплата  100% до 30.03.2019

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз: 4:00 часот  Скопје, Дрводекор и чини:

 35€ по лице       - Деца од 2 до 11,99 год:25€ по лице       - Деца до 1,99 год бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·    Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·   Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·    Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·    Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                         

 

 Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Pin It on Pinterest