Вила Арго

ВИЛАТА “ARGO“СЕ НАОЃА ВО НЕА ПОТИДЕА НА САМАТА ПЛАЖА (ПРВ РЕД).НЕА ПОТИДЕА E ПРВОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ НА ПРВИОТ КРАК-КАСАНДРА ВО ОБЛАСТА ХАЛКИДИКИ. ИМА НАЈШИРОКА ПЛАЖА И НАЈЧИСТО МОРЕ ОБЕЛЕЖАНО СО СИНО ЗНАМЕ ЗА ЧИСТОТАТА НА ВОДАТА.ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ОДМОР,ПЛИВАЊЕ, ДЕТСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ И РЕКРЕАТИВНО-ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ.СВЕЖАТА НАЈВКУСНА И РАЗНОВИДНА МОРСКА ХРАНА СЕ ИДЕАЛНИОТ  ИЗБОР  ЗА РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА НЕ САМО ЗА ТУРИСТИТЕ ТУКУ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ. ГОЛЕМ БРОЈ НА ТАВЕРНИ И РЕСТОРАНИ СЕ ЛОЦИРАНИ НА  ШЕТАЛИШТЕТО ПРЕПОЗНАТЛИВИ ПО ВКУСОТ И ТРАДИЦИЈАТА ПОВИКУВАЈЌИ ВЕ  ЗА ПОВТОРНО ДОАЃАЊЕ.АПАРТМАНИТЕ И СТУДИЈАТА ARGO СЕ ИЗГРАДЕНИ ВО ГРЧКИ СТИЛ И ТРАДИЦИОНАЛНА АРХИТЕКТУРА ОПКРУЖЕНИ СО МНОГУ ДРВЈА И ЗЕЛЕНИЛО.СЕКОЈА СОБА ИМА WI FI (БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ).

 

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз по лице

 

Цени за НАЕМ на студио апартман или дуплекс

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз по лице

 

      

 

 

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

 

*

19

*

26

 

*

02

 

*

09

 

*

16

 

 

23

 

 

30

 

 


07

 

 

14

 

 

21

 

 

28

 

 

04

 

 

11

 

 

18

 

 

25

 

*

01

 

*

08

 

*

15

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр. соба Б3,Б4

макс. 3 лица

 

39

 

 

59

 

79

 

99

 

119

 

249

 

279

 

299

 

329

 

329

 

329

 

329

 

329

 

299

 

279

 

99

 

79

 

59

Апартман 1/3

бр. соба Б7,Б8

макс 3 лица

 

39

 

 

59

 

89

 

109

 

129

 

259

 

289

 

309

 

339

 

339

 

339

 

339

 

339

 

 

309

 

 

289

 

109

 

 

89

 

 

59

Дуплекс

(1/2) + (1/2+1)

бр. соба Б13

макс 5 лица

 

59

 

89

 

109

 

129

 

159

 

349

 

359

 

389

 

399

 

399

 

399

 

399

 

399

 

389

 

359

 

169

 

109

 

89

 

   

 

ЦЕНИТЕ  ЗА  ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

-За пакет аранжманот во студио,апартман или дуплекс потребни се минимум 2 лица;

-трето,четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз;

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице; 

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ

НАПОМЕНИ:

- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА И  ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;ЗА ДУПЛЕКСИТЕ 1 € ОД НОЌ ОД СОБА;

-СТУДИЈАТА И ДУПЛЕКСИТЕ НЕМААТ ПЕШКИРИ /САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

35 € за возрасни;            25€ за деца до 12 години;           Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште 

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Скопје

Спроти Холидеј Ин

03:30часот наутро

 

 

 

ОПИС НА СТУДИЈА, АПАРТМАНИ И ДУПЛЕКС

СТУДИО Б3 (1/3) 3 лицаСтудиото се наоѓа на први кат.Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.

СТУДИО Б4 (1/3) 3 ЛИЦА  Студиото се наоѓа на први кат.Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон море. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.

АПАРТМАН Б7 (1/2+1/1) 3 ЛИЦА  Апартманот се наоѓа на први кат.Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на море. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред,тв- плазма 24’’,WI -FI и купатило со вц.

АПАРТМАН Б8 (1/2+1/1) 3 ЛИЦА  Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на двор. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред, тв- плазма 24’’, сателитска антена, WI -FI и купатило со вц.

ДУПЛЕКС Б13 (1/2+1/3)  5 ЛИЦА  Дуплексот се наоѓа на приземје. Располага со една  двокреветна соба и една трокреветна .Во двокреветната соба има два поединечни кревети и плакар за алишта во трокреветната соба има еден поединечен кревет и два кревети на спрат наменети за деца до 12 години.Посебно одвоена модерно опремена кујна. Дуплексот е опремен со клима уред во кујната, тв-плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц. Излегува на сопствен двор

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·       Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·       Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·       Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·       Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·       Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·       Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ                         

 

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • -Туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;за дуплексите 1 € од ноќ од соба;

Pin It on Pinterest