Вила Парк

 Составен дел од Туристичкиот комплекс на Hotel Park се наоѓаат 15 еднокатни вили во средина со природно зеленило со 141 сместувачка единица и 420 легла. Вилите се наоѓаат на 450 метри од хотелската зграда и 500 метри од плажа. Располага со двокреветни соби, двокреветни и трокреветни студија или апартмани со четири кревети. На располагање на гостите им е и рецепцијата , ресторанот и детско игралиште. Сите вили се на 1,5 километар од центарот на градот.  

 10% попуст за уплата до 15.05.2021 

Vila Park 3* Будва

 (7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

1/2 ; 1/3

17.07-24.07.2021

169

24.07-31.07.2021

179

31.07-07.08.2021

189

07.08-14.08.2021

189

14.08-21.08.2021

169

Доплата за појадок 4€ по лице

Доплата за вечера  8€ по лице

Опис  на аранжман:

Цените се за наем на студио по лице за 7 ноќевања  со вклучен превоз  

Цените се изразени во евра и се пресметуваат во денарска противредност по курс 1еур = 62 денари

Напомена : 

Доколку одите со сопствен превоз се одбива 10€ од цената 

Препорачуваме патничко осигурување со доплата од 5€

За отказ на резервации  не се врши повраток на  уплатениот аванс од 30%

 Попусти за деца:

*Деца до 2 години бесплатно

*Деца од 3 до 14 години плаќаат 50%

  Информации за собите:

Двокреветна соба

Двокреветните соби се со површина од 15 м2 и се наоѓаат на приземјето и на 1-ви кат на секоја стандардна зграда. Сите соби се реновирани во 2017 и 2018 година. Собите имаат 2 единечни кревети. Секоја соба има тераса со градинарски мебел. Сите соби се климатизирани и се со мини фрижидер, ЛЦД телевизор со кабелски канали и бесплатен Wi-Fi.

 

Двокреветно студио

Двојните студија имаат површина од 18 м2 и се наоѓаат на приземјето и на 1-ви кат на секоја стандардна зграда. Сите студија се реновирани во 2017 и 2018 година. Студијата имаат 2 единечни кревети кои можат да се спојат во еден голем кревет. Секое студио има тераса со градинарски мебел. Сите студија се климатизирани, опремени со целосна кујна, ЛЦД телевизор со избор на кабелски канали и имаат бесплатен  пристап до Интернет.

 

Четирикреветен апартман –БЕОГРАД

Овие апартмани со четири кревети се со површина од 45 м2. Сите апартмани се реновирани во 2017 и 2018 година. Апартманите се состојат од 1 двокреветна спална соба и голема просторија со 2 единечни кревети, трпезарија и кујна. Секој апартман има тераса со градинарски мебел. Сите апартмани се климатизирани, опремени со комплетна мини кујна, LCD телевизор со избор на кабелски канали и имаат бесплатен Интернет.

 

Трокреветно студио

Трокреветните  студија имаат површина од 25 м2. Сите студија се реновирани во 2017 и 2018 година. Студијата имаат 3 одделни единечни кревети и 2 можат да се комбинираат во еден голем кревет. Секое студио има тераса со градинарски мебел. Сите студија се климатизирани, опремени со целосна кујна, ЛЦД телевизор со избор на кабелски канали и имаат бесплатен Wi-Fi пристап до Интернет.

 

Четирикреветен апартман

Четирикреветните  апартмани се со површина од 30 м2. Сите беа реновирани во 2017 и 2018 година. Апартманите се состојат од 1 двокреветна спална соба и голема просторија со 2 единечни кревети, трпезарија и кујна. Секој апартман има тераса со градинарски мебел. Сите апартмани се климатизирани, опремени со комплетна мини кујна, LCD телевизор со избор на кабелски канали и имаат бесплатен Wi-Fi пристап до Интернет.

 

Информации за политиката на хотелот

Сместувањето во собите и одјавувањето е според  редот и политиката на хотелот кој генерално е сместување во 14:00часот и одјавување во 10:00часот

Бројот на лица треба да е идентичен со бројот на ваучерот издаден од туристичката агенција

Типот на соба се одредува за време на резервација во аранжманот ( двокреветна, трикреветна,четирикреветна)

 

 ОПШТИ  УСЛОВИ:

 *Секој програм е креиран со посебни услови.Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

* условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19 доколку има промени ке бидете благовремено информирани за ново настанати случувања.Се молат туристите на хотелот да ги почитуваат протоколите и условите на хотелот

*Доколку патникот користи организиран превоз важат општите услови за секоја програма,Побарајте информации во агенција.

*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа и уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.

*Аконтацијата се уплака:од 30% остатокот десет дена пред користење на првата усуга.

*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.

*Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет.

*Носител на договорот на ова патување е Камелија Турс: Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД Осигурителна Полиса Скопје (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 *Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции. Побарајте патничко осигурување и договор за патување.

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.

*Кредитни картици, вирманско плаќање. *Туристички кредит (6-36 рати ) аплицирање во агенција.

*Плаќање преку синдикатски организации со посебни договори. Плаќање на рати,

Побарајте договор за патување и општите услови на ТА Камелија Турс-Туроператор со Лиценца-А  Важат општите услови на СКТМ и одлука –од Камелија Турс 0д 04.01.2021- 30/2021година

*Информации и резервации во Камелија Турс

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest