Hotel Primavera 3*

 Hotel Primavera 3*се наоѓа во Валона, на прекрасна локација на најголемото туристичко шеталиште во градот и на 30м од градската плажа. Сите соби се опремени со ТВ, тоалет, тераса со страничен поглен према морето и шетачката зона, паркинг, клима и WIFI. Хотелот поседува свој ресторан каде се служи појадокот и можност за доплата на вечера. Го препорачуваме за сите кој сакаат одлична локација до центарот и градската плажа.

         Рана уплата од 10% за уплата до 26.04.2021

 

7 ноќевања со појадок по лице

Термин:

Ноќевања:

1/2; 1/3 соба

3-то лице

11.06-18.06.2021

7

195

50

18.06-25.06.2021

7

205

50

25.06-02.07.2021

7

215

50

02.07-09.07.2021

7

230

50

09.07-16.07.2021

7

240

50

16.07-23.07.2021

7

255

50

23.07-30.07.2021

7

290

50

30.07-06.08.2021

7

290

50

06.08-13.08.2021

7

290

50

13.08-20.08.2021

7

290

50

20.08-27.08.2021

7

270

50

27.08-03.09.2021

7

250

50

03.09-10.09.2021

7

240

50

10.09-17.09.2021

7

230

50

17.09-24.09.2021

7

230

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   Координати 40.446579439624166, 19.494898659053483

Напомена:

·    Цените во табелата се однесуваат по лице 8 дена / 7 ноќевања со појадок  без вклучен превоз

·    Дете од 4-12 години плаќа 50 €

·    Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот

·    За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

·    Појадокот се служи во ресторанот на хотелот

·    Употреба на клима е вклучена во цената

·    Вилата поседува бесплатно WIFI

·    Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

·    Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

·    Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

ПРЕВОЗ:

·   Цена на повратен билет – 45 евра;

·   Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

·   Деца од 3-12 год. - 35 евра

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

  

Време на поаѓање за Валона:

01:00h Штип (Нова пошта)

01:30h Куманово (Окта автопат, рафинерија)

02:00h Скопје (Хотел Вип)

02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)

03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
0
4:45h Охрид (Влез аеродром)
0
5.00h Струга (кружниот тек излез)

 

Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  За отказ на резервација во рана уплата или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

·  Побарајте Договор за патување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ         

 

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest