Вила Лида

 Вила Лида се наоѓа во Саранда град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 70 метри одалеченост од плажа и на само 5 минути пешачење до центарот на градот. Вилата располага со 1/2,1/3 и 1/4  прекрасни студија дел од нив гледаат директен ппоглед на море а дел страничен. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима вклучена во цена, сопствен тоалет и wifi.

  Рана уплата од 10% за уплата до 26.04.2021                 

Вила Лида 7 ноќевања за наем на студио

Термин:

Ноќевања

1/2  студио

1/3студио

1/4 студио

13.06-20.06.2021

7

продадени

продадени

продадени

20.06-27.06.2021

7

215

           225

продадени

27.06-04.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

04.07-11.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

11.07-18.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

18.07-25.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

25.07-01.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

01.08-08.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

08.08-15.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

15.08-22.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

22.08-29.08.2021

7

продадени

продадени

320

29.08-05.09.2021

7

       продадени

           270

продадени

05.09-12.09.2021

7

продадени

230

240

12.09-19.09.2021

7

210

220

230

 Координати 39.86980032871866, 20.015285076445284

Напомена

·  Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00часот

·  За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

·  Употреба на клима е вклучено во цената

·  Wifi има во секое студио

·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

·  Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

·  Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

ПРЕВОЗ:

·  Поаѓањето е во вечерните часови, еден ден пред дадените термини во табелата согласно градовите

·  Цена на повратен билет – 55€  

·  Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

·  Деца од 3-12 год. – 45

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето заВалона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош важечки до 3 месеци по враќањето од патувањето.

 

Време на поаѓање за  Ксамил:

21:00Штип (Бензиска пумпа Лук Оил кружен тек)

21:45h Велес (Мотел Македонија) 

22:20h Куманово (рафинерија, окта автопат)

23:00h Скопје (Хотел Вип)

23:45h Тетово (влез макпетрол)

23:30Прилеп (Лукоил - Трансфер до Охрид)

00:30Битола (Трансфер до Охрид)

01:15h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
02.00h Охрид/Струга (Бесијани петрол)

 

Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  За отказ на резервација во рана уплата или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

·  Побарајте Договор за патување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ       

 

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest