Апартмани Марио

Апартмани Марио се наоѓаат во Ксамил град во јужна Албанија на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 100 метри или 2-3 минути одалеченост од плажа. Се наоѓа во близина на центарот на Ксамил. Вилата располага со 1/3 студија,  1/3 и 1/4 апартмани и дуплекс со две одделни спални. Прекрасни студија и апартмани со оценка од 9.4 на букинг што ви дава комплетна слика за убавината на овие апартмани. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима вклучена во цена, сопствен тоалет, wifi, скара во дворот и паркинг за вашето возило.

                   Рана уплата од 10% за уплата до 26.04.2021

Апартмани Марио - 7 ноќевања за наем на студио, апартман или дуплекс

Термин:

 Ноќевања

1/3студио

1/3+1 студио

1/4апартман

1/4 Дуплекс

13.06-20.06.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

20.06-27.06.2021

7

продадени

       продадени

продадени

продадени

27.06-04.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

04.07-11.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

11.07-18.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

18.07-25.07.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

25.07-01.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

01.08-08.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

08.08-15.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

15.08-22.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

22.08-29.08.2021

7

продадени

продадени

продадени

продадени

29.08-05.09.2021

7

продадени

продадени

305

продадени

05.09-12.09.2021

7

продадени

продадени

265

     продадени 

12.09-19.09.2021

7

продадени

235

255

265

 

Координати 39.76627958979469, 19.99903167215639

Напомена

·  Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

·  Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

·  За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00часот

·  Употреба на клима е вклучено во цената

·  Вилата поседува WIFI интернет

·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

·  Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

·  Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

ПРЕВОЗ:

·  Поаѓањето е во вечерните часови, еден ден пред дадените термини во табелата (секоја сабота)

·  Цена на повратен билет – 55€  

·  Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

·  Деца од 2-8 год. – 40€

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето заВалона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 

Време на поаѓање за  Ксамил:

21:00h Штип (Бензиска пумпа Лук Оил кружен тек)

21:45h Велес (Мотел Македонија) 

 

22:20h Куманово (рафинерија, окта автопат)

23:00h Скопје (Хотел Вип)

23:45h Тетово (влез макпетрол)

23:30h Прилеп (Лукоил - Трансфер до Охрид)

00:30h Битола (Трансфер до Охрид)

01:15h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
02.00h Охрид/Струга (Бесијани петрол)

 

Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  За отказ на резервација во рана уплата или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

·  Побарајте Договор за патување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ

 

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest