Вила Camellia

Вила “Camellia”располага со 1/2 и 1/3  студиа со опременкујна, купатило, балкон,ТВ и WIFI. На покривот има голема заедничка тераса со поглед кон морето каде можете да го поминете вашето слободно време за играње карти или да испиете некое кафе. Се наоѓа на 200м од градската песочна плажа и во непосредна близина на шетачката зона, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња,

                  Рана уплата од 10% за уплата до 26.04.2021 

Вила Camellia 7 ноќевања за наем на студио

Термин:

Ноќевања:

1/2  студио

1/3 Студио

04.06-11.06.2021

7

129продадени

149продадени

11.06-18.06.2021

7

139продадени

159продадени

18.06-25.06.2021

7

149продадени

169продадени

25.06-02.07.2021

7

169продадени

189продадени

02.07-09.07.2021

7

199продадени

219продадени

09.07-16.07.2021

7

229€продадени

259

16.07-23.07.2021

7

259€продадени

279€продадени

23.07-30.07.2021

7

269€продадени

289€продадени

30.07-06.08.2021

7

269€продадени

289€ продадени  

06.08-13.08.2021

7

269€продадени

289€продадени

13.08-20.08.2021

7

259€продадени

279€продадени

20.08-27.08.2021

7

229€продадени

249€продадени

27.08-03.09.2021

7

199продадени

229продадени

03.09-10.09.2021

7

189продадени

209продадени

10.09-17.09.2021

7

179€продадени

199€продадени

17.09-24.09.2021

7

149€продадени

169

                                                  Координати 40.437397609392995, 19.498775725625908

Напомена:

·  Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот

·  За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

·  Употреба на клима 2евра од ден по студио (се плаќа во самиот објект)

·  Вилата поседува WIFI

·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

·  Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

·  Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

  

ПРЕВОЗ:

·  Цена на повратен билет – 45 евра;

·  Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

·  Деца од 3-12 год. - 35 евра

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош важечки до 3 месеци по враќањето од патувањето.

Време на поаѓање за Валона:

01:00h Штип (бензиска пумпа Лукоил)

02:00h Куманово (Окта автопат, рафинерија)

02:30h Скопје (Хотел Вип)

03:15h Тетово (Влез на Макпетрол)

04:15h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)

05:30h Охрид/Струга (Бензиска пумпа Бесијани Петрол)

Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  За отказ на резервација во рана уплата или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

·  Побарајте Договор за патување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ        

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest