Hotel Iliria 4*

Сместен на брегот на плажата, Hotel Ilir има ресторан  каде што се служи традиционални јадења, како и градина и бар. Достапен е бесплатен Wi-Fi пристап. Центарот на Саранда е оддалечен 500 м.Сите соби се климатизирани и се со балкон со делумен или целосен поглед на море. Секој тип единица доаѓа со кабловска телевизија и фрижидер, како и бања опремена со туш..Локалната автобуска станица е оддалечена 500 метри, додека Фери-пристаништето е на 700 метри од Илирија. До аеродромот во Крф може да се стигне со траект и е оддалечено околу 20 км.

 

ILIRIA HOTEL 4* -   САРАНДА, АЛБАНИЈА

Индивидуални цени

Цена за соба од ден/BB

01.01.2021-30.04.2021

01.05.2021-31.05.2021

01.06.2021-30.06.2021

01.07.2021-15.07.2021

16.07.2021-31.08.2021

01.09.2021-30.09.2021

01.10.2021-31.12.2021

Двокреветна соба со поглед на море

                        44

                      49

                     57

                          72

                      82

                     57

                     44

Трокреветна соба со поглед на море

                       48

                       55

                    62

                          78

                     88

                     60

                    48

Deluxe Suite со поглед на море

                       53

                      63

                     68

                          82

                      93

                     63

                     53

Двокреветна соба  со балкон

                       42

                      45

                    53

                         68

                      77

                    53

                     46

Трокреветна соба  со балкон

                       46

                      53

                     58

                          75

                      85

                    53

                     46

Четирикреветна соба со балкон

                        50

                      60

                    63

                          82

                      91

                     60

                    50

Дадените цени се по соба од ден

Цената вклучува : сместување со услуга ноќевање со појадок,Паркинг,WiFi, услуга 24/7 рецепција

 

Услови за деца :

·      0-5,99 бесплатно сместување

·      6-12,99 доплата од 12 € од ден на дополнително легло

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА КАМЕЛИЈА ТУРС

Albania leto 2021 

Албанија лето 2021 

https://camelliatravel.com.mk/list.php?category=198

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest