Будва-Hotel Park 3*

 Hotel Park 3* Budva : сместен е во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови.Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи. Повеќе за хотелот погледнете на следниот линк: http://hotelparkbudva.com/me/hotel.html. Се наоѓа на сама плажа

 Цените се за термин : 8 дена  / 7 ноќи -  појадок и вечера

 Цените се дадени:      по лице во евра (сопствен превоз)

Hotel Park 3* Будва

 (Локациски на сама плажа )

Термин

7 ноќевања со појадок и вечера

Приземје

Economy Room

Кат  погледпланина

Standard room

        Кат

Поглед море

Standard room

 

22.05-29.05.2021

168

189

210€

За резервации до 10.06

135€

150€

165€

29.05.05.06.2021

175

196

217

За резервации до 10.06

140€

157€

174€

05.06-12.06.2021

217

238

266

За резервации до 10.06

174€

190€

213€

12.06-19.06.2021

231

252

280

За резервации до 10.06

185€

201€

224€

19.06-26.06.2021

238

259

287

За резервации до 10.06

               190€          

207€

229€

26.06-03.07.2021

259

280

308

За резервации до 10.06

207€

224€

246€

03.07-10.07.2021

280

301

329

За резервации до 10.06

224€

240€

263€

10.07-17.07.2021

287

308

336

За резервации до 10.06

229€

246€

269€

17.07-24.07.2021

301

322

357

За резервации до 10.06

240€

257€

285€

24.07-31.07.2021

301

322

357

За резервации до 10.06

240€

257€

285€

31.07-07.08.2021

301

322

357

За резервации до 10.06

240€

257€

285€

07.08-14.08.2021

301

322

357

За резервации до 10.06

240€

257€

285€

14.08-21.08.2021

301

322

357

За резервации до 10.06

240€

257€

285€

21.08-28.08.2021

301

322

357

За резервации до 10.06

240€

257€

285€

28.08-04.09.2021

287

308

336

За резервации до 10.06

229€

246€

269€

04.09-11.09.2021

231

252

280

За резервации до 10.06

185€

201€

224€

11.09-18.09.2021

231

252

280

За резервации до 10.06

185€

201€

224€

18.09-25.09.2021

196

217

238

За резервации до 10.06

157€

174€

190€

25.09-02.10.2021

196

217

238

За резервации до 10.06

157€

174€

190€

02.10-09.10.2021

175

196

217

За резервации до 10.06

140€

157€

174€

09.10-16.10.2021

161

182

203

За резервации до 10.06

129€

146€

163

Опис  на аранжман:

Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевња со појадок и вечера (без превоз)

Цените се изразени во евра и се пресметуваат во денарска противредност по курс  1еур = 62 денари

Во цената е вклучен појадок и вечера кој се служат во ресторан на шведска маса

Хотелот се наоѓа на сама плажа

Доплата за превоз:

Цените Возрасни 40€

Деца до 2 год бесплатно

Деца од 3-8 год 30€

 Информации за собите:

Стандардните соби поседуваат: Поглед на планина / Поглед на море, Балкон, Клима, Фрижидер, ТВ, Сателитска телевизија, WI-FI и можност за бебешко креветче 

Напомена : 

Ценовникот во жолтата колона е со пресметан попуст и важи за резервации до 10.06.2021

Ценовникот во белитите колони е со редовни цени и без пресметан попуст

За отказ на резервации во (рана уплата со попуст за резервации до 10.06) не се враќа уплатениот аванс од 30% според цената одбрана од програмата

 Дополнителни информации - доплати:

*1/1 соба – Доплата од 50 % од цената

* Дополнително легло (Extra bed) – се доплаќа 70 % од цената.

* Туристичката такса во износ од 1,5 еур / по ноќевање се плаќа на рецепција  во хотелот

Попусти за деца:

* Прво дете 0-06 години гратис (заедничко легло), на дополнитлено легло 50%

* Прво дете 05-14 години 50%

*Второ дете 0-06 години 50 % (заедничко легло)

*Второ дете 06-14 години 50%

Препорачуваме патничко осигурување кое може да го извадите кај нас во агенција 

Информации за собите

Собите се доделуваат на рецепција во хотелот

Сместувањето во собите и одјавувањето е според  редот и политиката на хотелот кој генерално е сместување во 14:00часот и одјавување во 10:00часот

Бројот на лица треба да е идентичен со бројот на ваучерот издаден од туристичката агенција

Типот на соба се одредува за време на резервација во аранжманот (еднокреветна, двокреветна, трикреветна)

Третиот кревет како дополнителен се разликува во economic room од standard room

 

Economy Roomприземје  2+0

Собите се од 18 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со два кревети или брачен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi

Economy Roomприземје  2+1

Собите се од 25 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со три единечни кревети или со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.

Standard Room према море 2+0

Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет,  клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.                    Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 2+1

Собите се 20 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  . Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Roomпрема море 3+0

Собитесе 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Roomпрема море 3+1

Собите се 30 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет, единечен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Roomпрема планина 3+0

Собите се 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната свртена кон градот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со три единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска со ширина од 60 см.

Standard Roomпрема планина 2+0

Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат на хотелот од страната кон планина. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со два единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска тераса ширина од 60 см.

  

 ОПШТИ  УСЛОВИ:

 *Секој програм е креиран со посебни услови.Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

* условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19 доколку има промени ке бидете благовремено информирани за ново настанати случувања.Се молат туристите на хотелот да ги почитуваат протоколите и условите на хотелот

*Доколку патникот користи организиран превоз важат општите услови за секоја програма,Побарајте информации во агенција.

*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа и уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.

*Аконтацијата се уплака:од 30% остатокот десет дена пред користење на првата усуга.

*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.

*Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет.

*Носител на договорот на ова патување е Камелија Турс: Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД Осигурителна Полиса Скопје (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 *Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции. Побарајте патничко осигурување и договор за патување.

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.

*Во готово – авансно плаќање од вкупната цена на аранжманот во моментот на пријавување.

*Кредитни картици, вирманско плаќање. *Туристички кредит (6-36 рати ) аплицирање во агенција.

*Плаќање преку синдикатски организации со посебни договори. Плаќање на рати,

Побарајте договор за патување и општите услови на ТА Камелија Турс-Туроператор со Лиценца-А  Важат општите услови на СКТМ и одлука –од Камелија Турс 0д 04.01.2021- 30/2021година

*Информации и резервации во Камелија Турс маил адреса:  info@camelliatravel.com.mk

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС Ви посакува пријатен одмор !

 

Budva Crna Gora https://camelliatravel.com.mk/list.php?category=191

Будва Црна Гора  https://camelliatravel.com.mk/description.php?id=554

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest