Вила Јанис

 Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти ресторан Брики, т.е 50 м од центар на Калитеа, во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткара, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200 м одалеченост се наоѓа плажата до која се стига преку улица. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.Вилата не располага со паркинг и околу неа нема расположливост за паркинг, најблизок паркинг простор е на 150м одалеченост, кој е бесплатен .

Сите соби се 1/3:  5 од нив се на предната страна и имаат поглед кон главната улица, останатите имаат поглед кон дворот во вилата ,Сите соби се со  капацитет само за 3 лица со можност да се смести мало дете до неполни 6 год кое би спиело со родители бидејки нема простор за дополнителни легла. Собите располагаат со мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, тоалет, балкон, клима без доплата и wi-fi. Вилата е реновирана во 2018 година.

ВИЛА ЈАНИС - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/2  (студио за 2 лица)

1/3  (студио за 3 лица)

Промо цени на кој не следува попуст

18.05-25.05.2019

7

49

59

Промо цена

25.05-01.06.2019

7

79

89

Промо цена

01.06-08.06.2019

7

139

149

 

08.06-15.06.2019

7

189

199

 

13.06-22.06.2019

7

259

269

 

22.06-29.06.2019

7

289

299

 

29.06-06.07.2019

7

299

309

 

06.07-13.07.2019

7

329

339

 

13.07-20.07.2019

7

359

369

 

20.07-27.07.2019

7

369

379

 

27.07-03.08.2019

7

369

379

 

03.08-10.08.2019

7

369

379

 

10.08-17.08.2019

7

329

339

 

17.08-24.08.2019

7

309

319

 

24.08-31.08.2019

7

249

259

 

31.08-07.09.2019

7

189

199

 

07.09-14.09.2019

7

139

149

 

14.09-21.09.2019

7

99

109

Промо цена

21.09-28.09.2019

7

59

69

Промо цена

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања  во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

*  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз: 4:00 часот  Скопје, Дрводекор и чини:

 35€ по лице       - Деца од 2 до 11,99 год:25€ по лице       - Деца до 1,99 год бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·       Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·       Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·       Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·       Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·       Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·       Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                          

 Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Pin It on Pinterest