Анталија Нова Година

 НОВА ГОДИНА АНТАЛИЈА

             Термин  30.12.2020 – 03.01.2021

              5 ДЕНА / 4 НОЌИ

 Со повеќе од милион посети годишно, Анталија е туристичка престолнина на Турција. Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот.

Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата архитектура и некогашниот начин на живот.

 Лара-Кунду е нова област која се наоѓа најблиску до аеродромот во Анталија, со хотели од висока категорија изградени на познатата плажа Лара долга 8 км.

ASKA LARARESORT&SPALara 5* UAI–Std room LV

За резервации направени до 30.11.

269 еур

 

Прво дете 2-11.99 год плаќа 99 еур

Второ дете 02-11.99 плаќа 199 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

75 еур

Деца 2-11.99 год-75еур

(Во друга сала бесплатно)

LIMAK LARA DELUXE Lara 5* AI – Std room

За резервации направени до 30.11.

299 еур

 

Прво дете 2-14.99 год плаќа 99 еур

Второ дете 07-14.99 плаќа 219 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

60 еур

Деца 2-11.99 год-38 еур

(Во друга сала)

DELPHIN IMPERIALLara 5*UAI-Sup.Std LV

Доплата за  Sup.Std SSV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 30.11.

349 еур

 

Прво дете 2-6.99 год плаќа 99 еур

Второ дете 07-14.99 плаќа 239 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

65 еур

Деца до 11.99 год главen ресторан- бесплатно, Гала салоn целосен износ

ROYAL SEGINUS HOTEL Lara 5*UAI-Sup.stdLV

Доплата за  Sup.Std SV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 24.12

359 еур

 

Прво дете 2-9.99 год плаќа 99 еур

Второ дете 02-9.99 плаќа 245 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

85 еур

 Деца 2-11.99 год - 49 еур

(Во друга сала)

LARA BARUT COLL.Lara 5*UAI-Sup.room garden

Доплата за DeluxeSSV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 31.12

 

379 еур

 

Прво дете 2-10 год плаќа 99 еур

Прво дете 10-12.99 год плаќа 259еур

 

НЕ задолжителна Новогодишна вечера

65 еур

 Дете 0-9.99 год –бесплатно

Дете 10-12.99 год – 40 еур

(Во друга сала)

IC HOTELS GREEN PALACE Lara 5*AI-Std.room ROH

За резервации направени до 30.11

Нема организирана НГ вечера

279 еур

Прво дете 2-11.99 год плаќа 99 еур

OZ HOTELS ANTALYA RESORT&SPA 5* BB Lara –Dbl

Доплата за Полупансион – 5 еур на ден

Доплата за Полн Пансион+ (вода и безалкохол. пијалоци за време на оброците) – 10 еур на ден

За резервации направени до 30.11. 

Нема организирана НГ вечера

229 еур

Трето лице плаќа 199 еур

ЛЕТ СО ТУРКИШ:

30.12.ТК1004 Од Скопје 09:05 – Во Истанбул 12:45, ТК2432 Од Истанбул 16:30, Во Анталија 18:05

03.01.ТК2417 Од Анталија 16:25 – Во Истанбул18:05, ТК1005 Од Истанбул 20:10, Во Скопје 19:50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Важна напомена:

·  Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 62 мкд)

·  За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето 

·  Не е потребен PCR тест, нови рестриктивни мерки:  https://camelliatravel.com.mk/articles2.php?id=23

·  Краен рок за пријавување 10.12.2020

·  Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување

·  За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување

·  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници

 ·  За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Камелија Турс 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Повратен Авио билет: Скопје-Истанбул-Анталија
4 ноќевања во одбраниот хотел на база: Ноќевање со појадок, Се вклучено или Ултра Се вклучено
Организација на патувањето
Организиран трансфер: аеродром-хотел-аеродром

Цената Не покрива?

  • Аеродромски такси 171 €
  • Новогодишна свечена вечера
  • Факултативни излети
  • Патничко здраствено осигурување

Pin It on Pinterest