Кушадаси Нова Година

Уживајте во луксузот кој го приредуваат турските хотели 

Hotel 5*  /  All inclusive  / 3 ноќевања

Термин 29.12-03.01.2021

Цена по лице со вклучена НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА и All Inclusive програма 285
ПРОМОТИВНА цена за уплата до 04.12  -  260

Тргнувања од Скопје, Битола, Прилеп, Штип, Куманово, Крива Паланка

Понуда на хотели 

Tusan Beach Resort 5* --All Inclusive концепт: Појадок, ручек, вечера. Локални пијалоци, алкохолни и без-алкохолни со неограничена конзумација помеѓу 10:00 – 23:00

31.12.2020 Новогодишна Гала Вечер: Ball Orchestra, Mezdeke Show, неограничени пијалоци до 2 часот наутро според моменталните протоколите за Covid 19 во Република Турција 

01.01.2021 Brunch – 08:00 - 14:00                           

Бесплатни активности: Кино, внатрешен базен, Пинг Понг, Тенис, терени за Баскет, Бадминтон, Шах, ОК, Карти, Сауна, Турска бања.

Платежни активности: Телефон, Минибар во соба, Билијард, Масажа, Играчница за деца, Куглана

Овој хотел покрај море е неколку чекори од песочната плажа со сино знаме. Има 2 отворени базени и детски воден парк и нуди климатизирани соби со балкони и поглед на Егејско Море.

 Собите во Tusan Beach Resort имаат модерен мебел и приватна бања. Тие доаѓаат опремени со сеф и телевизор со сателитски канали. Има различни меѓународни опции за јадење. Ресторанот „Lykia“ служи морска храна и турски ќебапи. Отворен ресторан “Zeugma” има поглед на море и служи регионална кујна подготвена од свежи локални состојки. Хотелот има спа центар кој што нуди сауна, турска бања, финска сауна, масажа, козметичкитретмани

Hotel Tusan Beach Resort 5* Kusadasi

Вклучено

3  All inclusive / Новогодишна вечерa

Доплата

Еднокреветна соба: 85

Деца

0-6,99 бесплатно / 7-11,99 – 142€

            

 

.

Aria Claros Beach & Spa Resort 5All Inclusive концепт: Појадок, ручек, вечера. Локални пијалоци, алкохолни и без-алкохолни со неограничена конзумација помеѓу 10:00 – 23:00

31.12.2020 Новогодишна Гала Вечер: Ball Orchestr  a, Mezdeke Show, неограни чени пијалоци до 2 часот наутро според моменталните протоколите за Covid 19 во Република Турција 

01.01.2021 Brunch – 08:00 - 14:00   

Бесплатни активности: Кино, внатрешен базен, Пинг Понг, Тенис, тере ни за Баскет, Бадминтон, Шах, ОК, Карти, Сауна, Турска бања

Платежни активности: Телефон, Минибар во соба, Билијард, Масажа  

Hotel Aria Claros Beach Resort &Spa 5* Ozdere

Вклучено

3  All inclusive / Новогодишна вечерa

Доплата

Еднокреветна соба: 85

Деца

0-6,99 бесплатно / 7-11,99 – 142€

 

 

  

Hotel Korumar Deluxe 5*-*Корумар е хотел со 5 вездички, сместен на карпа што излегува на Егејско Море од каде ужива прекрасен  поглед кон островот Гулаб. Има 2 приватни плажи, 2 базени и обемни спа објекти.

Собите во Hotel Korumar Deluxe излегуваат на приватни опремени балкони со поглед на море. Секоја соба е опремена со сателитски ТВ канали и имаат сопствени бањи со туш или када.

Гостите можат да изберат меѓу турската кујна и меѓународните класични јадења.Можете да уживате во храната  со погледот на море на терасата, или во внатрешноста на ресторанот  во елегантен амбиент. Објектите на хотелот вклучуваат тениски игралишта, теретана, традиционален амам, топла када и третмани за масажа.

 All Inclusive концепт: Појадок, ручек, вечера. Локални пијалоци, алкохолни и без-алкохолни со неограничена конзумација помеѓу 10:00 – 23:00

 31.12.2020 Новогодишна Гала Вечер: Orchestra, Oriental Show, неограничена конзумација  неограничени пијалоци до 1:30 часот наутро.  Хотелот е сместен на рид со поглед кон заливот Claros, овoj  hotel на плажа нуди сместување во неколку типа собикако што се DBL/TWIN - двокреветна соба , SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов .Има неколку продажни места за храна, приватна плажа и аквапарк. Спа центарот  има затворен базен од 3600м2, солариум и фитнес центар. Исто така, вклучени се тениско игралиште, куглана и разни активности како што се  спортовите на вода.  Опциите за храна во Aria Claros Beach & Spa Resort вклучуваат ресторан на теараса со  панорамски поглед и тематски ресторани

Hotel Korumar DeLuxe 5* Kusadasi

Вклучено

3  All inclusive / Новогодишна вечерa

Доплата

Еднокреветна соба: 85

Деца

0-6,99 бесплатно / 7-11,99 – 142€

 

 

 

 

 НАПОМЕНА

·Се патува преку  Бугарија и не е потребен PCR тест.

·Прославата за ГАЛА вечер ќе биде одржана според протоколите на Република Турција.

·Капацитетот на автобусот според протоколите COVID-19

·Трансферите од Битола, Прилеп, Штип, Куманово, Крива Паланка се вклучени во цената.

·Местата на седење во автобус ќе бидат направени според датумот на уплата.

·Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на цените на опционалните излети во случај на промена на влезниците во локалитетитекако и промена на распоредот на факултативите предвидени во оваа програма.

·За реализација на патувањето потребни се минимум 35 патници

·Задолжително носење на маски во автобус и патничко осигурување   

·Пасошот задолжително да има важност од минумум 180 дена од датумот на завршување на аранжманот. 

В А Ж Н И   И Н Ф О Р М А Ц И И

*Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

*Цената на аранжманот е пресметана на минимум 35 лица (автобус)спрема условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19

*Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот 7 дена пред терминот за патување.

*2 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за време и место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поагање

*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа (пасош не постар од 6 месеци по враќање од патувањето) и уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.

*Аконтацијата се уплака: од 50% за авионски и 30% автобуски програм доколку не е поинаку назначено.

*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е са мо износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.

*Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот.

*Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник; или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор

*Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10 €, а дополнително седиште во автобус +45€ ова важи само кога е организирана група со автобус.

*Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена (авионски билет, туристичка / аеродромска такса, копнен сообраќај, додатен багаж) или цената на сместувањето.Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите по политиката на локалната агенција. Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор.

*Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.*Се информираат патниците дека со себе можат да носат 1 патна торба како и личен багаж, во спротивно возачот на превозното средство има право да го острани или да го наплати дополнително.

*Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна или зимската сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

*Патниците се симнуваат до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира возилото.

*Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет. *Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите или превозното срество

*Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување, непочитување на саатнините закажана однапред од страна на агенцијата и локалниот водич.

*Агенцијата задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата (застој во сообраќај, локални штрајкови, локали предупредувања, каснење на патници, непочитување на саатнина закажана однапред од страна на агенцијата.

*Во случај на промена на монетарниот пазар организаторот го задржува правото на промена на цените да ги зголеми / намали цените: за бродска такса и кабина, авио билети, возен собракај, аеродромски такси, багаж,факултативи, сместувачки капацитет...

*Важат Општите услови на ТА Камелија Турс-Туроператор со Лиценца-А членка на СКТМ

*Носител на договорот на ова патување е Камелија Турс: Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД Осигурителна Полиса Скопје (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 *Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции. Побарајте патничко осигурување и договор за патување

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.

*Во готово – авансно плаќање од вкупната цена на аранжманот во моментот на пријавување, а остатокот најдоцна 10-15 дена пред поаѓање, зависно од видот на програмот.

*Кредитни картици, вирманско плаќање,.

*Туристички кредит (6-36 рати ) аплицирање во агенција 15 минути во Агенција

*Плаќање преку синдикатски организации со посебни договори

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС Ви посакува пријатeн престоји Среќни Новогодишни Празници 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

1
1 ден Скопје - Кушадаси 29.12.2020
  Состанок со групата во 14:00 часот на Дрво Декор. Се патува од Скопје преку Бугарија ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности..
 • Автобуски превоз
 • Пратител на патувањето
2
2 ден Кушадаси 30.12.2020
  Пристигнување во утринските часови во Кушадаси. Прошетка низ Градот и пристаништето до пладневните часови. Сместување во хотел. Индивидуални активности и користење на содржините на хотелот како и all inclusive концептот. Ноќевање.
 • Прошетка низ центарот на Кушадаси
 • Hotel 5* / all inclusive
 • Неограничена конзумација на пијалок
3
3 ден Кушадаси –Ефес – Селчук 31.12.2020
  Појадок, по појадокот опционална посета на Ефес 30€ / водич / влезница /превоз: еден од најбогатите археолошки локалитети од Антички период, посета на куќата на Света Богородица, во која Дева Марија ги поминува последните денови од својот живот, посета на Ѕидот на желбите. Потоа се упатуваме кон малото градче Селчук каде се посетува Црквата и гробот на Св. Јован. Можност за посета на фабриката за кожа доколку е отворена за туристи. Враќање во хотел. Прославување на новогодишната вечер со новогодишно мени и неограничена конзумација на пијалок. Ноќевање.
 • Hotel 5* / all inclusive
 • Новогодишна вечер
 • Неограничена конзумација на пијалок
  Опционална посета на Ефес 30€
 • Водич / влезница /превоз
4
4 ден Кушадаси –Памуккале 01.01.2021
  Појадок. По појадокот опционална тура за Памуккале 45€ / превоз / водич / ручек: Памуккале е една од најголемите туристички атракции во Турција која секоја година ја посетуваат повеќе од 2 милиони гости од целиот свет. Памуккале е комплекс од необични минерални извори кои личат на памучни планини во плитките варовнички базени сместени на југозападот во Турција во близина на градот Денизли. Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.
 • Hotel 5* / all inclusive
 • Неограничена конзумација на пијалок
  Опционална посета на Памуккале 45€
 • Превоз / водич / ручек
5
5 ден Кушадаси – Outlet Novada 02.01.2021
  Појадок, по појадокот заминување кон центарот на Кушадаси. По слободното време заминување во посета на Outlet Novada во Соќе кој ги има познатите марки Quiksilver, Adidas, Nike, Benetton, Billabong, Levis. Во попладневните часови заминување за Македонија
 • Појадок
 • Посета на Outlet Novada во Соќе
 • Автобуски превоз
6
6 ден Скопје 03.01.2021
  Пристигнување во Скопје во пладневните часови
 • Автобуски превоз

Цената покрива:

Пратител на патувањето и организација на аранжманот
Сместување во избраниот хотел со 5* на база 3 ноќевања / all inclusive услуга.
Посета на Outlet Novada
Превоз на наведената релација со туристички автобус според протоколите за патување
Туристичка такса во хотелите
Свечена новогодишна прослава со новогодишно мени и неограничен и безалкохолни пијалоци.
Траект

Цената Не покрива?

 • Задолжително патничко осигурување 5€ (до 64 години)
 • Посета на Памуккале -45€ (превоз / влезница / ручек / водич)
 • Куќата на Дева Марија и Античкиот Град Ефес 30€ (превоз / влезница / водич)
 • Индивидуални активности
 • Доплата за еднокреветна 1/1 соба

Pin It on Pinterest