Hotel Montana 3* - Нова Година во Крушево

 Најсвечените мигови во пресрет на Новата 2021 година споделете ги со своите најблиски и најмили во хотелот Монтана Палас во Куршево .Хотел Монтана Палас е лоциран  во тивка локација опркужен од борови дрвја, со поглед над Крушево. Во непосредна близина се стазите за планинарење и велосипедизам. Хотелот нуди и ресторан и паб. Сите соби имаат кабловска телевизија и сопствен тоалет .Ресторанот во Хотел Монтана Палас има интернационална кујна. Гостите исто може да се опуштат во пабот со добра селекција на топли и ладни пијалаци. Интернетот е бесплатен преку брза WiFi конекција. Монтана Палас се наоѓа 600 метри од ски центарот Станич и околу 500 м. од центарот на градот

Термин 31.12.-03.01.2021

8.680,00 денари

Новогодишен аранжман на база 3  полу пансиони

- Услови за деца:

  • Деца од 0-3,99г. – бесплатно
  • -Деца од 4-6,99г. – 30% од цената
  • -Деца од 7-9,99г. – 50 % од цената
  • -Деца од 10 – 11,99г. – 70% од цената

 

 

 

 

 

 Напомена

*Сите оброци се служат во пориции за секое лице поединечно, во цената е вклучен безалкохолен пијалок и кафе за појадок.

*Вечерата за дочекот на нова година вклучува богато мени и неограничени безалкохолни и алкохолни пијалоци ( вино од 1л, пиво, ракија, коњак, вотка, узо, мастика и џин).

* Втората вечер ќе биде послужено богато мени и едно вино 0.75 (Александрија, Траминец, Темјаника или Розе) по соба.

 *Третата вечер следува пансионска вечера без вклучен пијалок.

 

В А Ж Н И   И Н Ф О Р М А Ц И И

*Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

*Програмата ке се рализира  спрема условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19 како и запазувањето на протоколити према политиката на хотелот.

*За секоја евентуална промена ќе бидете благовремено информирани

*Резервација на аранжманот се прави во агенција со уплата од 30% и тогаш е валидна

*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е со можносот на аконтација, а остатокот е подложен на промени.

*Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот.

*Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник; или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор во агенција

Доколку нема преставник  од агенцијата во Хотелот тогаш патникот  на рецепција  доставува приговор..

*Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена

*Се замолуваат патниците да ги почитуваат правилата на Хотелот како и да се информираат на рецепција за било каква промена или барана нова услуга.

*Паркингот на хотелот е отворен и се почитуваат правилата на хотелот.

Во хотелот е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет. *Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите

Побарајте патничко осигурување и договор за патување

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.

*Во готово – авансно *кредитни картици, вирманско плаќање плаќање од вкупната цена на аранжманот во моментот на пријавување, а остатокот најдоцна 10-дена пред  започнување на аранжманотпоаѓање, зависно од видот на програмот,плакање преку синдикати и работни организации.со посебни договори.

 

КОВИД ИНФО доколку странките го откажат аранжманот 10 дена пред започнување на прва услуга имаат можност да одберат друг термин сеуште има место. Доколку настанат други промени поради пандемијата или има дополнителни рестрикции средствата ги враќаме во целост од извршената уплата.

 *Важат Општите услови на ТА Камелија Турс-Туроператор со Лиценца-А членка на СКТМ

*Носител на овој програм е Камелија Турс: со сопствен закуп на хотелот.

 Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД Осигурителна Полиса Скопје (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 *Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции

. 

.

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС Ви посакува пријатeн престоји Среќни Новогодишни Празници

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Цената покрива:

Сместување https://montanapalace.com/
Услуга на база три полу пансиони со вклучени свечени вечери спрема политиката на хотелот (Вечерите вклучуваат (салата, предјадење, главно јадење, гарнир, десерт)

Цената Не покрива?

  • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
  • Доплата за 1/1 плус 70%(на барање)
  • Доплата за превоз 1.200,(на барање)

Pin It on Pinterest