Župa Wellness & Spa

Zupa Wellness & Spa се наоѓа во близина на патеката Мало езеро од кое се наоѓа на околу 200 метри. Тој е дизајниран и е изграден за да ги задоволи потребите на современиот гостин, без оглед на времето од годината каде престојуваат во него. Во непосредна близина има појас на зеленило обрасната со борови дрвја.

 Покрај пространото и удобно сместување, апартманите  ZupaWellness & Spa можат да понудат на гостите убаво дизајнирана просторија за прием, лоби бар за гостите и ресторан A'la carte, затворен базен со услуга на Wellness & Spa и подземна гаража од 1315 м2 со над 50 паркинг места места. Подземната гаража има систем за вентилација, како и систем за заштита од пожари од типот на прскалки.

 Бесплатен Wi-Fi е на располагање на гостите. Љубезниотпперсонал ќе ве извести за информации за пристап за користење на оваа услуга. Приемот на телевизиските канали се обезбедува преку сателитска мрежа и содржи национални, домашни, странски, спортски и детски канали, кои се достапни во сите станови.

 Wellness & Spa - „искуство и чувство на здравје во вашето тело и ум“

Wellness & Spa нуди:

2 фински сауни

3 простории за масажа

1 затворен базен 9 х 4,5 м

1 џакузи

 Ресторани и барови:

Лоби бар

 

Наменета и дизајнирана за релаксација, нашиот лоби бар е место каде што можете да уживате во омилената книга со чај или кафе.

Идеално за нови состаноци или пијалок со разговор со пријателите во скијање, но исто така е и место за одмор во удобни комплети и фотелји по еден ден полн со активности. Областа за лоби е наменета за непушачи.

 Оброците се базираат на полупансион (појадок + вечера) и се сервираат по принцип на бифе (шведска маса) или по принцип на избор на повеќе оброци, ако во хотелот има помалку од 20 гости. Локалната и меѓународната кујна, како и познатите специјалитети од регионот Копаоник, ќе ги воодушеват сите сетила на гостите, особено оние со гурманска жица.

Чаша квалитетно вино и поглед на врвовите на Копаоник при самрак, додека уживате со драгите луѓе од ваша страна, идеално ја опишуваат атмосферата што преовладува во нашиот ресторан.

ZUPA WELLNESS & SPA, Centar (staza Malo ezero)

 

RAN BUKING POPUST 10%  za rezervacii do 31.okt (na ograničen broj sobi)

 

AKCIJA

 

PROMO DEKEMVRI

-20%

 

-11%

 

-20%

 

 

-10%

 

7=5

7=6

-20%

 

 

Max
osobi

13. DEK

20. DEK

20.DEK

27.DEK

27. DEK

03.JAN

03.JAN

10.JAN

10.JAN

17.JAN

17.JAN

24.JAN

24.JAN

31.JAN

31.JAN

14.FEB

14.FEB

21.FEB

21.FEB

07.MAR

07.MAR

14.MAR

14.MAR

21.MAR

21.MAR

04.APR

BR.NOKJI

 

1 nok ned-cet

1 nok ned-cet

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

APP 2

2

39

52

413

735

654

515

413

515

692

623

558

399

279

232

APP 3

3

41

55

458

812

722

573

458

573

770

693

621

444

309

255

APP 4

4

46

61

509

904

804

636

509

636

855

769

692

495

345

283

APP 5

5

53

70

587

1,038

924

735

587

735

982

884

798

570

400

328

APP 6

6

64

85

713

1,264

1,125

890

713

890

1,193

1,074

968

691

485

396

APP 7

7

68

91

785

1,391

1,238

982

785

982

1,314

1,182

1,067

762

533

435

CENI ZA NAEM NA  APARTMAN VO  EUR ZA 7 NOKJEVANJA (OSVEN PROMO DEKEMVRI KADE CENATA E PO NOKJ NAEM NA APARTMAN)

 

 

 

13. DEK

20. DEK

NED-CET

13. DEK

20. DEK

CET-NED

20. DEK

27. DEK

27. DEK

10.JAN

10.JAN

31.JAN

31.JAN

21.FEB

21.FEB

14.MAR

14.MAR

21.MAR

21.MAR

04.APR

APP 2

2

39

52

74

105

74

99

79

46

41

APP 3

3

41

55

82

116

82

110

89

51

45

APP 4

4

46

61

91

129

91

122

99

57

50

APP 5

5

53

70

105

148

105

140

114

67

58

APP 6

6

64

85

127

180

127

170

138

80

71

APP 7

7

68

91

140

198

140

187

152

89

78

CENITE SE VO EUR ZA NAEM NA APARTMAN PO NOKJEVANJA

CENTA VKLUCUVA:

-Naem na apartman za naveden broj na nokji,posetelnina, peškiri, struja, voda, završno čištenje, osnovno dnevno održuvanje,  wi-fi

CENATA NE VKLUCUVA:

- POLUPANSION, doplata e obavezna za period od 20.Dekemvri do 14.Mart (osven za APP6 I APP7) i iznesuva 18 eur po osoba dnevno; Deca 2 do 12. Godini  plakjaat  9 eur. Deca do 2 godini besplatno

TAKSA ZA PRESTOJ (zadolzitelna) ne e vklucena vo cenata i se plakja vo agencija: Vozrasni: 1 eur dnevno; Deca od 7 do 15 god 0,5 eur dnevno; Deca 2 do 7 god.: besplatno;

- WELLNESS & SPA CENTAR, (Opcionalno) sauna, soba za masazi, vnatresen bazen 9 x 4,5 m, djakuzzi; Uslugi Spa centra se rezerviraat i plakjaat  po definiran cenovnik na lice mesto, sprema raspoloživost; Cenata na Spa karta so koristenje bazen i sauna ke bide objavena dopolnitelno; Ostanatite uslugi Spa centar (masaza tretmani) se plakjaat po definiran cenovnik ; Detalno za uslugite vo spa centarot na sajtot

PARKING VO PODZEMNA GARAŽA (opcionalno), po cena od 8 eur dnevno, sprema raspolozlivosti na lice mesto;

DOCEK NOVA GODINA 2021 Ponuda e vo poseben cenovnik na Kamelija Novogodisni Aaranzmani

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest