Вила Теа

Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација измеѓу плажата и шеталиштето во Калитеа на левата страна од главната улица која води кон Полихроно, сите студија се со директен поглед на море. Вилата е одалечена од плажата 4 минути пешачење, а од шеталиштето е одалечена 30 метри, располага со трокреветни студија и 1/3+1 студија (2возр+2деца), погодни за фамилијарен одмор. Студијата располагаат со кујна, тоалет, клима (вклучена во цената), тв, балкон со директен поглед на море, wi-fi. Студиата се поделени на 2 спрата, 5 на горниот и 5 на долниот спрат.    Цените се дадени по студио за 7 ноќевања  во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

 

ВИЛА ТЕА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ по СОБА за 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Студио 2 возр + 1 дете

Студио 3 возр

 +1 дете

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

79

89

Промо цена

26.05-02.06.19

7

99

119

Промо цена

02.06-09.06.19

7

129

169

 

09.06-16.06.19

7

219

239

 

16.06-23.06.19

7

279

289

 

23.06-30.06.19

7

299

319

 

30.06-07.07.19

7

329

339

 

07.07-14.07.19

7

369

389

 

14.07-21.07.19

7

379

399

 

21.07-28.07.19

7

409

429

 

28.07-04.08.19

7

409

429

 

04.08-11.08.19

7

409

429

 

11.08-18.08.19

7

409

429

 

18.08-25.08.19

7

369

389

 

25.08-01.09.19

7

329

359

 

01.09-08.09.19

7

259

269

 

08.09-15.09.19

7

219

239

 

15.09-22.09.19

7

149

169

Промо цена

22.09-29.09.19

7

79

89

Промо цена

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања  во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

*  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз: 4:00 часот  Скопје, Дрводекор и чини:

 35€ по лице       - Деца од 2 до 11,99 год:25€ по лице       - Деца до 1,99 год бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·       Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·       Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·       Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·       Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·       Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·       Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                         

 

 Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Pin It on Pinterest