HOTEL ORPHEUS 4*-

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 25.10.2020

- 10% попуст за резервации направени до 25.11.2020

 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ за престој од 7 и повеќе ноќевања (се комбинира со попустот за рани резервации )

(попустот не е валиден во периодот 29.12-02.01.2021)

 Бонуси: 7=6 за период на престој  од 03.01-31.03.2021

**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

ORPHEUS 4*-
PAMPOROVO

ПОЛУПАНСИОН

  29.12 -02.01

  24.12-28.12

  03.01 -09.01

  23.01 -29.01

  07.02 -20.02

    30.01-06.02

   

    18.12 -23.12

    10.01 -22.01

    21.02 -03.03

 

   04.03 - 10.04

По лице во двокреветна соба

        80 €

          45 €

        47 €

        41 €

      33,50 

По лице во трокреветна соба

         68 €

         38 €

        40 €

        35 €

       29 €

По лице во апартман       2 + 2

       121 €

         68 €

        71 €

     62,50 €

     50,50 €

Еднокреветна соба

       114 €

         63 €

        67 €

        58 €

       47 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг, трансфер до ски центар 2 Малина,  Winter Family Active – детска анимација

 Попусти и доплати:

Двокреветна соба

Дете до 4,99 години  – бесплатно
Дете од 5-12,99 години  на дополнително легло со двајца возрасни –бесплатно

Дете од 5-12,99 години на редовно легло со еден возрасен - 50% попуст

Две деца од 5-12,99 години со еден возрасен - плаќаат двете по 50% од цената за возрасен

 

Апартман

Дете до 4,99 години  – бесплатно

Две деца до 12,99 години на дополнително легло во апартман со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО

Дете од 5-12,99 години на дополнително легло во апартман со тројца возрасни - плаќа 20%

Трето возрасно лице на дополнителен кревет во апартман - БЕСПЛАТНО

Четврто возрасно лице на дополнителен кревет - плаќа 30% од редовната цена

 

Доплата за новогодишна вечера  (задолжително) 90€ / возрасен, 45€ / дете (5-12,99г.)

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2+1

Трокреветна соба - 3+0

Апартман со една спална - 2+2 , 3+1 или 4 возрасни

 

Минимум престој во период 29.12.-02.01.2021 е 3 ноќевања.

Минимум престој во период 23.01.-20.02.2021 е 4 ноќевања.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest