HOTEL FESTA CHAMKORIA 4*-

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 10% попуст за резервации направени до 31.10.2020

Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-17.12.2020, 10.01-11.02.2021, 07.03-09.04.2021 (ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.11.2020)  

**Попустот за рани резервации НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!   

 

FESTA CHAMKORIA 4*

ПОЛУПАНСИОН

01.12-

22.12

23.12-

30.12

31.12-

02.01

03.01-

10.01

11.01-

28.01

29.01-

19.02

20.02-

04.03

05.03–

09.04

По лице во 1/2 соба

24€

42,50€

74,50€

43,50€

41,40€

 46,80€

37€

30€

По лице во Junior suite  

29€

46,50€

82,50€

49€

46,80€

 52,30€

42€

37€

По лице во  Апартман

33,50€

53€

97€

59€

54,50€

62€

 49€

41€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет

Попусти и доплати: 
▪ Деца до 2.99 год. - бесплатно 
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 80% попуст
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во студио или апартман - 25% попуст 
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 25€ 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2 лица
Junior suite - 2 возрасни + 2 деца до 12,99 год  или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 год

Апартман - 2 возрасни + 2 деца до 12,99 год  или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 год

 

Минимум престој во период 31.12.-02.01.2021 е 5 ноќевања.

Минимум престој 3 ноќевања за цел период.

 Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА КАМЕЛИЈА ТУРС

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest