КУЌА ХРИСТО

Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина накафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6дуплекс: со 2 спални и модерно дизајниран дневен престој, комплет опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)

23/05/2020 - 30/05/2020

Промо 80.00€ 

7*

30/05/2020 - 06/06/2020

149.00€ 

7*

06/06/2020 - 13/06/2020

179.00€ 

7*

13/06/2020 - 20/06/2020

199.00€ 

7*

20/06/2020 - 27/06/2020

219.00€ 

7*

27/06/2020 - 04/07/2020

460.00€ 

7

04/07/2020 - 11/07/2020

490.00€ 

7

11/07/2020 - 18/07/2020

550.00€ 

7

18/07/2020 - 25/07/2020

550.00€ 

7

25/07/2020 - 01/08/2020

550.00€ 

7

01/08/2020 - 08/08/2020

550.00€ 

7

08/08/2020 - 15/08/2020

550.00€ 

7

15/08/2020 - 22/08/2020

550.00€ 

7

22/08/2020 - 29/08/2020

490.00€ 

7

29/08/2020 - 05/09/2020

209.00€ 

7*

05/09/2020 - 12/09/2020

199.00€ 

7*

12/09/2020 - 19/09/2020

179.00€ 

7*

19/09/2020 - 26/09/2020

159.00€ 

7*

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се за наем на студио или апартман, за број на ноќевања во табелата.

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (Трето, четврто,пето и шесто лице - БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз).

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата  не наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во студио или апартман 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот. Цената изнесува:

За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)  За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) Деца до 2 години бесплатно, без седиште

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.  

Напомени и услови:

·За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

·Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

·Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.camelliatravel.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.camelliatravel.com.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје, на ул. Филип Втори Македонски бр 5

·За информациите добиени од вработените на т.а. „Камелија Турс“, агенцијата-организатор ја презема целосната одговорност кон странките-патници за време на аранжманот, за кои било други форми и извори на информации околу и за капацитетите, не може и нема да преземе одговорност.

·Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот. 

·Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација (координати и контакт) на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 

·За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

·Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

·т.а. „Камелија Турс“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

·Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

·Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Камелија Турс“ и на самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Камелија Турс “.

 


Тимот на “Камелија Турс ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели!

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest