ВИЛА LA MIRAGE

Вила „ LA MIRAGE “ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа . Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет,балкони, А/С +  ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2 ; 1/3 и 1/4 студија на приземје и 1 спрат.

ПОПУСТИ: -15 % ЗА УПЛАТА ДО 31.01.2020 -10 % ЗА УПЛАТА ДО 15.02.2020  

По лице

МАЈ

ПАКЕТ

ПРОМО

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Пакет аранжман

Наем на студиа

Наем на студиа

Пакет аранжман ПРОМО

термин

24*

31*

07*

14*

21*

28*

05

12

19

26

02

09

16

23

30*

06*

13*

20*

27*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

7*

1/2 студио

69

89

115

125

135

165

299

319

329

329

329

329

329

299

119

99

89

69

59

1/3 студио

79

99

125

135

145

175

319

339

349

349

349

349

349

319

129

109

99

79

69

1/4 студио

89

109

139

149

159

189

339

359

379

379

379

379

379

339

139

119

109

89

79

УСЛУГИ:

Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио  што плаќаат 100 %

Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %

Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родителСите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица

При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа

Поради генерално чистење на студиата  по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време

Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €

Сместување на 3-то и 4-то  возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО  – доплата за превоз 35 € 

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-     Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата

-     Доплата за клима 5 € од ден 

-     Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)

·За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%

·За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена

·Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност

  ВАЖНА НАПОМЕНА.

  Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени ( доколку истите се

  отворени или отклучени а настане кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат )

  Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 денари

 Автобуски превоз

Поаѓање од

Час

Локација

     

Скопје

04:15

Паркинг пред Х.“ВИП“

 

 

 

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ

 *Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest