ВИЛА АСПИДА

“ASPIDA HOTEL” Се наоѓа на 80 м од плажа. Сите студија се на ниско приземје. Располагаме со 5/3 студиа опремени со: комплетно опремена кујна, тоалет, широки балкони, комарници на вратите А/С - клима ТВ, WI-FI. (климата е вклучена во цената)

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО -10%  ЗА УПЛАТА ДО 01.02.2020

По лице

ЈУНИ

Пакет аранжман

Јули

Наем на студио

Август

Наем на студио

Септември

Пакет аранжман

термин

30

Мај

ПРОМО

ЦЕНИ

06

ПРОМО

ЦЕНИ

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29*

05*

12*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1 / 2  студио

75

95

145

165

359

379

399

429

429

429

429

399

379

165

145

115

1 / 3 студио

85

105

155

175

379

399

419

449

449

449

449

419

399

175

155

125

1 / 3 + 1студио

95

115

170

195

399

419

439

469

469

469

469

439

419

195

170

135

 

 

 

 

 

 

 

 

УСЛУГИ:

Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд

Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио  

Цените без * се дадени за наем за студио за 7 ноќевања

Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица

При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа

поради генерално чистење на студиата  по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00, а се добиваат по 14:00 часот по локално време

Промена на постелнината во собите се врши на 4-от ден од престојот,

 Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно,  За деца 02-12 години–сместување бесплатно, доплата за превоз од 25€

Сместување на 3-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО –доплата за превоз 35€

За брзината и квалитетот на интернетот агенцијата неможе да гарантира

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата

За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10 € од лицата што плаќаат 100%

За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена ,за уплата на рана резервација не важи попустот

Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) ; деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)

Во цената не е вклучена туристичка такса за престој  која изнесува 0,50 евра од ден по соба се плаќа на лице место

Автобуски превоз:

Поаѓање од

Час

Локација

     

Скопје

04:00

Паркинг пред Х.“ВИП“

 

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ

 *Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

  

Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest