ВИЛА ПАРТЕНОН

Вила “Parthenon” се наоѓа во Неос Мармарас, во непосредна близина над пристаништето, нa oколу 50m oд најблиската мала плажа и на 500 m од познатата плажа Paradisos. Вилата има 2 влеза. Во задниот дел се наоѓа прекрасно уреден двор со лулашки за деца и скара за гостите со маси и столчиња.  Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на извлекување. Студијата се наоѓаат на I и II кат, сите опремени со: кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, клима (со доплата 3€ од ден), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња. Студијата се на I и II кат.

15% попуст за целосна уплата до 01.02.20
10% попуст за целосна уплата до 01.03.20  |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

"Parthenon"
Неос Мармарас

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

16

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио

45

65

80

95

110

130

150

285

305

325

325

325

325

305

150

120

95

75

55

1/3 студио

45

70

85

105

120

140

165

315

335

355

355

355

355

335

165

130

105

80

60

1/3+1 студио

45

75

90

115

135

155

180

345

365

385

385

385

385

365

180

145

115

85

65

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело СТД без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

- Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

- Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

- Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;

- Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 9ч а се добиваат околу14ч

- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

- Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

- Превозот ги остава/зема патниците пред вилата.

- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

- Доплата за клима - 3€ од ден (на лице место);

- Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

- Доплата за патничко осигурување.

 Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest