ВИЛА МЕДИТЕРАН

Вила “MEDITERAN се наоѓа во близина на луна паркот во Неи Пори, во првиот ред до плажа. Располага со убаво уредени трокреветни студија и апартмани со една спална за 4 лица, со комплетно нови купатила и кујни. Во трокреветните студија има еден брачен кревет и еден петосед (погоден за 2 деца или едно возрасно лице). Во апартманите со една спална има еден брачен кревет во спалната и уште еден брачен кревет во кујната. Секое студио/апартман е комплетно опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер..., тоалет, балкон со масичка со столчиња (со поглед кон улицата од студијата и поглед на море од апартманите), клима, ТВ, гардеробер. Wi-Fi интернет - Бесплатен. Студијата и апартамните се на I кат.

10% попуст за целосна уплата до 01.02.20
   7% попуст за целосна уплата до 01.03.20  |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

"MEDITERAN"
Неи Пори

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

17

24

31

07

14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

30

06

13

20

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/3 студио

50

85

115

135

150

170

190

365

395

415

415

415

415

395

190

155

125

90

65

АПТ /2+2/ (море)

55

100

130

155

170

195

215

425

455

485

485

485

485

455

215

175

145

105

70

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело СТД/АПТ без превоз

цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 3-то и 4-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;

- Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

- Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во студио и 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

- Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

- Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

- Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Удово / Гевгелија;

- Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

 Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);

- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

- Доплата за патничко осигурување.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest