ВИЛА ВАНГЕЛИС

Вила “EFI е лоцирана на само 20 m од прекрасната песочна пл Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел "Eleni" во Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија.. апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни легла, во трокреветните има еден брачен и еден единечен, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, а еден брачен и еден единечен во кујната, додека во дуплекс апартманот има три единечни во едната спална и две единечни во другата. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен интернет. Студијата и апартмани се на високо приземје и први кат. Прекрасно уредениот двор ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата.

15% попуст за целосна уплата до 01.02.20
10 % попуст за целосна уплата до 01.03.20   |    5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

"VANGELIS"
Лептокарија

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

17

24

31

07

14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

30

06

13

20

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио

45

60

70

85

100

120

140

255

275

295

295

295

295

275

140

100

80

65

50

1/3 студио

45

65

80

100

115

135

155

275

295

315

315

315

315

295

155

115

90

70

55

АПТ /3+2/ (со 1 спална)

45

75

95

115

135

155

175

325

355

385

385

385

385

355

175

135

105

80

60

Дуплекс АПТ /3+2/

35

50

55

70

85

100

115

425

445

465

465

465

465

445

115

85

65

50

40

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело СТД/АПТ без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;

- Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

- Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

- Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;

- Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

- Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10 ч., а се добиваат околу 14ч.;

- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

- Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;

- Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата.

- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

- Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);

- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

- Доплата за патничко осигурување.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest