ВИЛА ЕФИ

Вила “EFI е лоцирана на само 20 m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиjа, на 100m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еден брачен), 1/3 (еден брачен и еден единечен); 1/3+1 (еден брачен, еден единечен и фотеља на расклопување). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата располага со ЛИФТ. Wi-Fi интернет - Бесплатен. 

15% попуст за целосна уплата до 01.02.20
10% попуст за целосна уплата до 01.03.20   |    5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

"EFI"
Паралија

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

17

24

31

07

14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

30

06

13

20

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

 

1/2 студио

45

75

90

105

120

135

150

275

295

315

315

315

315

295

150

115

95

70

50

 

1/3 студио

45

80

95

115

130

145

160

295

325

345

345

345

345

325

160

125

105

80

55

 

1/3+1 студио

45

90

105

130

145

160

175

325

350

375

375

375

375

350

175

140

115

90

60

 

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

- Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

- Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

- Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;

- Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

- Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

- Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат

за првиот и последниот термин. 

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

- Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);

- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

- Доплата за патничко осигурување.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest