ВИЛА ЕЛЕНА

 ВИЛАТА “ELENA“СЕ НАОЃА ВО ЛЕПТОКАРИЈА НА САМАТА ПЛАЖА.РАСПОЛАГА СО 1/3  СТУДИЈА НА ПРИЗЕМЈЕ, ПРВИ И ВТОРИ КАТ,СИТЕ ОПРЕМЕНИ СО КУЈНИ, КУПАТИЛО СО ВЦ, ТВ,КЛИМА СЕ ДОПЛАЌА 5 € ОД ДЕН ДОКОЛКУ СЕ КОРИСТИ,БАЛКОНИ СО ДИРЕКТЕН, СТРАНИЧЕН ПОГЛЕД НА МОРЕ И БЕЗ ПОГЛЕД НА МОРЕ. 

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Студио 1/3

поглед море
 бр.соба

3,4,5,6,7,8,9,10,12,13,14

 

39

 

49

 

59

 

69

 

89

 

249

 

259

 

269

 

289

 

289

 

289

 

 

289

 

289

 

269

 

249

 

109

 

99

 

59

 

49

 

Студио 1/3

поглед на двор
 бр.соба 1,
2

 

 

37

 

47

 

57

 

67

 

87

 

239

 

249

 

259

 

279

 

279

 

279

 

279

 

279

 

259

 

239

 

99

 

89

 

59

 

49

 

Студио 1/3

мала тераса поглед море
 бр.соба

15,16

 

35

 

45

 

55

 

65

 

85

 

215

 

235

 

245

 

265

 

265

 

265

 

265

 

265

 

245

 

225

 

95

 

85

 

55

 

45

 

Студио 1/3

Заедничка тераса
 бр.соба

11,17

 

30

 

40

 

50

 

60

 

70

 

210

 

220

 

230

 

250

 

250

 

250

 

250

 

250

 

230

 

220

 

90

 

80

 

50

 

40

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ  ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА *  СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ


- За пакет аранжманот во студио, апартман или дуплекс потребни се минимум 2 лица;

-трето, четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат;

- 35 € за возрасен или 25 € за дете од 02 - 12 години

- дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10 € по лице;

 

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

 WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

 -ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ; ЗА ДУПЛЕКСИТЕ 1 € ОД НОЌ ОД СОБА;

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

-  ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

-СЕКОЈА ПРОГРАМА Е КРЕИРАНА СО ПОСЕБНИ УСЛОВИ,АГЕНТОТ ЌЕ ВЕ ИЗВЕСТИ ЗА СЕКОЈА НОВА ПРОМЕНА ДОКОЛКУ НЕ Е НАВЕДЕНО ВО ПРОГРАМАТА

- ЗА ОВА ПАТУВАЊЕ МОРА ДА ИМАТЕ ПАСОШ КОЈ ИМА ВАЖНОСТ МИНИМУМ 90 ДЕНА ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА АРАНЖМАНОТ

-ПРЕПОРАЧУВАМЕ ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ (ИНФОРМАЦИИ ВО АГЕНЦИЈА)

-МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ   

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА)  САМО, ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ, СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

 -  СТУДИЈАТА : НЕМААТ ПЕШКИРИ,  ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

      ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни;  

25 € за деца до 12 години;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest