Вила Аргири -Скала Потамиа

Општи информации: 

 Од море: на 5 минути од плажа;

GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;

Опис на соби:

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Вкупно 6 студија. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата).

Услуга: Наем на соба (Room Only);

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Забелешка: 

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

 

Vila Argiri - Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

на 5 минути од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/2

Studio 1/2+1

Studio 1/3

Studio 1/4

App 1 bed. (3+2) SV

15.05-22.05.2020

7 ноќевања

доплата 5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

70 €

75 €

80 €

95 €

110 €

22.05-29.05.2020

7 ноќевања

80 €

85 €

90 €

110 €

130 €

29.05-05.06.2020

7 ноќевања

145 €

150 €

155 €

180 €

210 €

05.06-12.06.2020

7 ноќевања

180 €

185 €

190 €

215 €

245 €

12.06-19.06.2020

7 ноќевања

235 €

240 €

245 €

275 €

325 €

19.06-26.06.2020

7 ноќевања

285 €

290 €

295 €

335 €

395 €

26.06-03.07.2020

7 ноќевања

325 €

330 €

335 €

375 €

435 €

03.07-10.07.2020

7 ноќевања

360 €

365 €

370 €

415 €

475 €

10.07-17.07.2020

7 ноќевања

395 €

400 €

405 €

450 €

510 €

17.07-24.07.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

24.07-31.07.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

31.07-07.08.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

07.08-14.08.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

530 €

14.08-21.08.2020

7 ноќевања

395 €

400 €

405 €

445 €

485 €

21.08-28.08.2020

7 ноќевања

350 €

355 €

360 €

395 €

435 €

28.08-04.09.2020

7 ноќевања

280 €

285 €

290 €

315 €

340 €

04.09-11.09.2020

7 ноќевања

235 €

240 €

245 €

270 €

300 €

11.09-18.09.2020

7 ноќевања

160 €

165 €

170 €

190 €

220 €

18.09-25.09.2020

7 ноќевања

90 €

95 €

100 €

110 €

120 €

 

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 Цената не вклучува:

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

*Превоз 

*Патничко осигурување

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

 Напомена:

 *за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија

• Скопје 55€

• Штип 60€

• Битола 60€

       

• Велес 55 €

• Радовиш 60€

• Прилеп 60€

       

• Неготино 55€

• Струмица 60€

• Струга 60€

       

• Удово 55€

 

• Охрид 60€

       

• Граничен премин 55€

         
             

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Можност за плаќање на рати

Побарајте Патничко Осигурување како и договор со општи услови

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и ТА. Камелија Турс, 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest