Hotel Achilion 3* Скала Потамиа

Хотел Ахилион е 3 - ѕвезден хотел, лоциран во Скала Потамиа на 800 метри од Golden Beach.

Капацитет:

Хотелот раполага со 32 соби, надворешен базен, бар на базен, а во собите сеф. 

Услуги:

Бесплатен доручек, бесплатно Wi - Fi, ТВ, мал фрижидер, бесплатен паркинг.

Клима уред - доплата 7 евра на ден.

Опис на соби:

Постојат соби со поглед на море, соби со поглед на планина и соби со поглед на планина и море.

 

 

Hotel Achilion 3* Skala Potamia

Цена за 2 лица

http://www.hotel-achilion.gr/index.php/en/

на 800 m од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Double room

29.05-05.06.2020

7 BB

доплата 7 еур на ден

БЕСПЛАТНО

179 €

05.06-12.06.2020

7 BB

199 €

12.06-19.06.2020

7 BB

229 €

19.06-26.06.2020

7 BB

279 €

26.06-03.07.2020

7 BB

309 €

03.07-10.07.2020

7 BB

329 €

10.07-17.07.2020

7 BB

329 €

17.07-24.07.2020

7 BB

365 €

24.07-31.07.2020

7 BB

365 €

31.07-07.08.2020

7 BB

365 €

07.08-14.08.2020

7 BB

365 €

14.08-21.08.2020

7 BB

365 €

21.08-28.08.2020

7 BB

329 €

28.08-04.09.2020

7 BB

299 €

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база ноќевање со појадок за 2 лица

* Користење на Wi-Fi

* Собите се двокреветни со балкон. Во собите е дозволено сместување на 2 возрасни и инфант (0-2г) со доплата од 10 еур на ден

* користење на базен

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 Цената не вклучува:

* туристичка такса од 1,5 € по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

*Превоз 

*Патничко осигурување

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

 Напомена:

 

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија

• Скопје 55€

• Штип 60€

• Битола 60€

   

• Велес 55 €

• Радовиш 60€

• Прилеп 60€

   

• Неготино 55€

• Струмица 60€

• Струга 60€

   

• Удово 55€

 

• Охрид 60€

   

• Граничен премин 55€

     
         

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Можност за плаќање на рати

Побарајте Патничко Осигурување како и договор со општи услови

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и ТА. Камелија Турс,

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

 

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest