ВИЛА НИКОС КУКУНАРИЕС

 

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

ВилаНИКОС лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 5 минути од најпознатите плажи “Кукунариес“,Агиа Елена,Хрисиамос,Мандраки се плажи кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Пешачењето до плажите е во убава шумска атмосфера.Вилата располага со 1/2, 1/3 ,1/4 студија и  1/6 дуплекси сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

ПЕРИОД

 

МАЈ

 

 

Ј У Н И

 

Ј У Л И

 

А В Г У С Т

 

С Е П Т Е М В Р И

 

30

 

07

 

15

 

23

 

01

 

08

 

16

 

24

 

01

 

09

 

17

 

25

 

02

 

10

 

19

 

28

НОЌЕВАЊА

 

8

 

8

 

8

 

8

 

7

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

9

 

9

 

8

Студио,Апартман  1/2,1/3,1/4,1/6

бр. соба 1-13

 

119

 

149

 

179

 

229

 

249

 

259

 

279

 

289

 

289

 

289

 

279

 

239

 

179

 

159

 

149

 

119

 

3,4,5,6 лице

109

109

109

159

159

159

159

159

159

159

159

159

159

109

109

109

 

1 и 2 дете до 12 год

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

59

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНИ ЗА 7,8 или 9 НОЌИ,АВТОБУС(ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИЈАТОС-ВОЛОС),ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

GPS координати:           39.152932, 23.397495    39°09’10.6″N 23°23’51.0″E

 

НАПОМЕНИ:   

*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лицеза (7,8 или 9) ноќевања со вклучен:

автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, клима уред за минимум 2 лица;

*трето,четврто ,петто или шесто лице плаќаат според табелата;

*1 и 2  (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
* дете до 02 години бесплатно (без седиште);

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;

*Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот;

Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 110 еур за возрасни, 65 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска и бродска карта;

Само автобуски превоз  80 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год. - еден правец и бродска карта;

За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3,4,5,6 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

Напомена: Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

*Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

 

 Важат општите услови на СКТМ И КАМЕЛИЈА ТУРС

ПЕРИОД

МАЈ

Ј У Н И

Ј У Л И

А В Г У С Т

С Е П Т Е М В Р И

 

30

 

07

 

15

 

23

 

01

 

08

 

16

 

24

 

01

 

09

 

17

 

25

 

02

 

10

 

19

 

28

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

7BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

8BB

 

9BB

 

9BB

 

8BB

Студио,Апартман  1/2,1/3,1/4,1/6

бр. соба 1-11,А,В

макс. 2 – 6лица

 

199

 

229

 

259

 

309

 

329

 

339

 

359

 

369

 

369

 

369

 

359

 

319

 

259

 

239

 

229

 

199

 

3,4,5,6 лице

189

189

189

239

239

239

239

239

239

239

239

239

239

189

189

189

 

1 и 2 дете до 12 год

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

79

 

 

ЦЕНИ НА БАЗА 7,8или 9 НОКЕВАЊА СО ПОЈАДОК(ШВЕДСКА МАСА) ВО ХОТЕЛ  MUSES 4*,АВТОБУС(ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИАТОС-ВОЛОС),ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)

Хотелот Muses е на 50 метри оддалеченост од вилата Никос во правец кон плажата Кукунариес.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

                    Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest