ВИЛА АСМИНА

 Островот Евија е втор по големина остров во Грција. Се протега по брегот на Беотија и Атика од северните споради до островот Андрос во близина на Киклади. Главниот град на Халкидис е еден од највлијателните антички градови. Пефки се наоѓа на северниот раб на Евија, преку островот Скијатос. Се карактеризира со песочна плажа, долга 4 километри, чисто и мирно море, поволни климатски услови, богата со флора и фауна. Близината на Атина е предност за сите оние што сакаат да се запознаат со грчката престолнина.

 Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која  преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море е право место за вистински одмор. По краткото возење со ферибот од само 25 мин. пристигнувате во Агиокампос, а Пефки е на само 20 км источно од пристаништето. Се работи за мирно и мало место, но со сите потребни содржини за пријатен одмор. Тука се и таверните, маркетите, продавниците, кафетериите, љубезните домаќини… Долж местото се протега камчесто-песочна плажа, со барови со чадори и лежалки, каде што со пијалок можете да ги користете бесплатно. Покрај  плажата е поплочено долго шеталиште со голем број ресторани и таверни. Цените тука се поповолни од останатиот дел на Грција. Од Пефки постои можност за поволна посета на Скијатос, па вреди да ја искористите оваа можност и да го збогатите својот одмор.

 

 GPS: 39.00457819256661 23.206762075424194

  Вила Асимина А категорија – е мала вила на самиот морски брег, Вилата нуди трокреветни студија. Сите соби  се опремени со кујна, фрижидер, бања, ТВ, клима уред (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА), Wi-FI, прекрасно уредено дворно место , опремено со маси и столици со поглед на заливот во Пефки, скали за влез во море  дирекно пред вилата, како и плажа во непосредна близина. Воедно добивате и крпи на користење. Структура на кревети: 1/3 STD= брачен кревет + единечен

 

  

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД 

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.12.2019 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2020 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2020 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2020

 

ВИЛА АСИМИНА - ПЕФКИ - ЕВИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 Студио

1/3 Студио

21.05-28.05.2020

7

39 промо

39 промо

28.05-04.06.2020

7

69 промо

79 промо

04.06-11.06.2020

7

89 промо

99 промо

11.06-18.06.2020

7

119 промо

129 промо

18.06-25.06.2020

7

179

189

25.06-02.07.2020

7

209

219

02.07-09.07.2020

7

239

249

09.07-16.07.2020

7

259

279

16.07-23.07.2020

7

269

299

23.07-30.07.2020

7

299

319

30.07-06.08.2020

7

299

319

06.08-13.08.2020

7

299

319

13.08-20.08.2020

7

299

319

20.08-27.08.2020

7

299

309

27.08-03.09.2020

7

289

299

03.09-10.09.2020

7

219

239

10.09-17.09.2020

7

189

209

17.09-24.09.2020

7

139 промо

159 промо

24.09-01.10.2020

7

99 промо

109 промо

 

Автобуски превоз од Скопје, Велес, Кавадарци – 50еур по лице / Прилеп, Битола 40еур по лице/Охрид, Струга и Кичево 50еур

Деца од 2-11,99год – Скопје, Велес, Кавадарци – 35еур, Прилеп, Битола – 25еур/ Охрид, Струга и Кичево 35еур

Попуст од 10еур за лица повозрасни од 63год – само за Прилеп и Битола

За уплата на 2 или повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите НЕ може да се комбинираат.

Првите 4 термини и последите 2 термини се ПРОМО и не подложат на попуст. Кај терминот со 39еур е задолжителен автобуски превоз.

 

Автобуски превоз

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички лиценцирани автобуси со клима, тв, и придружник на патувањето. Поаѓањето започнува од Скопје, преку Велис и Битола, Кожани и Лариса, при што патувањето се скратува за стотина километри. Организирани трансфери од останати градови со доплата.

   ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 

Време на поаѓање превоз Евиа:
00:00 h Скопје (Дрводекор) патува преку Битола
00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола
01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
03:00 h Битола (Пред спортска Сала)

02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
01.00 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
01:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција: Пефки 14h  по МК време.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest