ВИЛА КОНАКИ И ГАЛЕРИ

Куќите „Конаки“ и „Галери“ со лоцирани на околу 200 метри од пристаништето и во центарот на неповторливото, автентично селце Амулијани, една наспроти друга. Двете содржат двокреветни, трикреветни и четирикреветни студија. Секое од нив е со комплетно опремена кујна, ТВ, сопствен тоалет, клима и интернет вклучени во цената. Веднаш до нив има слободен простор за паркинг, како и маркети, таверни. Предноста кај куќа „Галери“ е што има мал двор со маси, столови и скара за гостите, а куќа Конаки“ има големи тераси.

 

За целосни уплати до 31 декември:

10% на сезонските цени | 7% на вонсезонските цени

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

31.5-7.6

7

109

49

7.6-14.6

7

119

59

14.6-21.6

7

155

69

21.6-28.6

7

175

79

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

28.6-7.7

9

399

439

479

7.7-16.7

9

459

489

559

16.7-25.7

9

499

549

629

25.7-3.8

9

499

549

629

3.8-12.8

9

499

549

629

12.8-21.8

9

499

549

629

21.8-30.8

9

469

499

569

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

30.8-6.9

7

175

79

6.9-13.9

7

155

69

13.9-20.9

7

119

59

20.9-1.10

10

109

49

Напомени и услови:

·  Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд.

·  Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 или 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Плаќаат најмалку две лица. за патниците кои нема да го користат превозот од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума

·  Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 9 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
За возрасни 2.790 мкд. (45 евра)
За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)
Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

·  Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

·  Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

·  За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

·  При резервирање на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.

·  Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

·  Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

·  Единствено е дозволено сместување на едно дете до 2,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

·  Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.camelliatravel.com.mk. ) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница  (www.camelliatravel.com.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје, на ул. Филип Втори Македонски бр 5

·  За информациите добиени од вработените на т.а. „Камелија Турс“, агенцијата-организатор ја презема целосната одговорност кон странките-патници за време на аранжманот, за кои било други форми и извори на информации околу и за капацитетите, не може и нема да преземе одговорност.

·  Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.

·  Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 

·  За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

·  Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

·  т.а. „Камелија Турс“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

·  Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

·  Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Камелија Турс“ и на самата агенција.  

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Камелија Турс“.
Тимот на “
Камелија Турс” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest