Вила ФИЛОКСЕНИЈА

150 метри од плажа

Вилата Филоксенијае нова и модерно опремена вила, на оддалеченост од само 150 метри од море.Располага со двокреветни,трокреветни и четирикреветни студија и апартмани.Сите соби се убаво опремени со нови кујни,купатило со ВЦ, Тв,клима уред кој е вклучен во цената и многу големи тераси.Во дворот има скара која е достапна за туристите.Вилата има паркинг за 2 возила и функционира на принципот прво слободно место.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО или АПАРТМАН

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/2

бр. соба 3,4,6,7,8,9

max.2 лица

 

39

 

49

 

59

 

79

 

99

 

209

 

249

 

259

 

269

 

269

 

269

 

269

 

269

 

209

 

199

 

99

 

69

 

49

 

39

Студио 1/3+1

бр. соба А,1,2,10

max. 4 лица

 

39

 

49

 

69

 

89

 

109

 

229

 

269

 

279

 

299

 

299

 

299

 

299

 

299

 

249

 

219

 

109

 

79

 

49

 

39

Апартман (1/2)+(1/2) +1

бр. соба 5

max.5 лица

 

 

49

 

59

 

79

 

99

 

119

 

289

 

369

 

429

 

439

 

439

 

439

 

439

 

439

 

299

 

279

 

119

 

89

 

59

 

39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.08; 06.09;13.09 и 20.09) ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО,АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во студио или апартман потребни се минимум 2 лица;

-трето,четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат- 35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;

- дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус
- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI, ПАРКИНГ (2 МЕСТА)- Е БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНИ:

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1€=62 ден.);
- за уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;

-кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-попустите нe важат за смените означени со звездичка* ;
-за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

-целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

-за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

-во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави(повраток на средства) само доколку  гостинот сам  си најде замена за веке резервираната соба ;

-во случај на направена поголема штета во апартманите , сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

СТУДИЈАТА И АПАРТМАНИТЕ :

НЕМААТ ПЕШКИРИ ,САПУН ;

ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest