ВИЛА МАРГАРИТА

Канали е приморско место областа  Превеза  северозападна Грција.Канали се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град Епир.Местото располага со пространа песочна плажа  со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место Врахос.

Маргарита Апартмани се наоѓаат  на 100 метри од прекрасната плажа во Каналис.Вилата  располага со прекрасен голем двор , простор со лулашки за играње на децата,  скара на отворено, летниковци за одмор 

Сите студиа се опремени со  телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса, и се од пониска категорија од реновираните лукс студиа. Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.

 Капацитет на Апартманите е 4 возрасни лица + дете до 5,99 год.
Капацитетот на Студиата е: 1/3 – 3 лица, 1/4 – 4 лица

 При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

 

Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

На промо цените не следува попуст за рана резервација и за два последователни термина, и истата се резервира со 30% аконтација, Првите два и последните два термина се промо цени.

ВИЛА МАРГАРИТА - КАНАЛИ

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3 студиоза 3 лица ЛУКС

1/4 студиоза 4  лицаСтандард

1/4 студиоза 4  лица ЛУКС страниченпогледморе

2/4 аппстандард

 

26.05-02.06.2020

7

49

49

59

69

Промоцена

02.06-09.06.2020

7

79

79

99

109

Промоцена

09.06-16.06.2020

7

119

119

139

149

Промоцена

16.06-23.06.2020

7

149

149

169

219

 

23.06-30.06.2020

7

209

209

229

239

 

30.06-07.07.2020

7

249

249

269

299

 

07.07-14.07.2020

7

289

289

319

359

 

14.07-21.07.2020

7

329

329

359

399

 

21.07-28.07.2020

7

359

359

379

419

 

28.07-04.08.2020

7

369

369

399

439

 

04.08-11.08.2020

7

369

369

399

439

 

11.08-18.08.2020

7

369

369

399

439

 

18.08-25.08.2020

7

349

349

369

419

 

25.08-01.09.2020

7

289

289

309

369

 

01.09-08.09.2020

7

219

219

249

269

 

08.09-15.09.2020

7

149

149

169

199

 

15.09-22.09.2020

7

89

89

109

119

Промоцена

22.09-29.09.2020

7

79

79

99

109

Промоцена

GPS Координати: 39°03’52.4″N 20°41’34.5″E

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

 Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

 Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  *Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети),

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 

Време на поаѓање за Канали:

 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest