Вила THANOS

Небесниот  Град... тоа е  капијата преку која се влегува во независната монашка држава Света Гора, последното место на Халкидики кое наликува на рајот што можете овде да го добиете. Уранополис е тесна граница меѓу ноќниот живот и аскетската духовност... до скоро речиси целосно  изолиран за масовен туризам, а сепак најатрактивно летувалиште заради небесно сината вода и волшебните плажи...Старата кула од Византискиот период на брегот од морето е симболот на овој град. Од овде секојдневно испловуваат бродови до Дафни-главното пристаниште на Света Гора, како и до ненаселените острови Дрениа и Магарешкиот остров прочуени по  прекрасните  плажи. Уранополис е преубав приморски град со недопрена природна убавина, златни песочни плажи, чисто море, неповторлива атмосфера. На само десетина километри пред градот е пристаништето Трипити, од каде со траект можете да пристигнете на Амоулиани - единствениот населен остров на Халкидики и тука неколку часа да уживате на преубавата песочна плажа Golden beach... Привилегија е да летувате во Уранополис, во местото во кое владее апсолутен мир, дестинација која досега беше позната само по хотелите кои се изградени надвор од градот.

Во нашата понуда за сезоната Лето 2020 повторно ја имаме вилата „Thanos“ што се наоѓа на самиот влез во  градот, со студија и апартмани кои имаат преубав поглед на раскошната морска непрегледност и на привлечните острови, опремени со мини кујни, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од најубавата плажа е оддалечена околу 300 метри. Напомена: Сите сместувачки капацитети се во фаза реновирање и ќе бидат готови за новата сезона.

Вила „Thanos” - Уранополис

Термин:

Ноќевања:

1/2 студио

(приземје)

1/4 студио

(приземје)

1/4+1 апартман (море)

1/3 студио

(море)

1/4 апартман

(позади)

26.05-05.06.2020

10

150 € (9.300 ден)

200 € (12.400 ден)

300 € (18.600 ден)

250 € (15.500 ден)

200 € (12.400 ден)

05.06-15.06.2020

10

200 € (12.400 ден)

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

350 € (21.700 ден)

300 € (18.600 ден)

15.06-25.06.2020

10

250 € (15.500 ден)

350 € (21.700 ден)

450 € (27.900 ден)

400 € (24.800 ден)

350 € (21.700 ден)

25.06-05.07.2020

10

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

450 € (27.900 ден)

400 € (24.800 ден)

05.07-15.07.2020

10

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

500 € (31.000 ден)

15.07-25.07.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

25.07-04.08.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

04.08-14.08.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

14.08-24.08.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

24.08-03.09.2020

10

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

500 € (31.000 ден)

03.09-13.09.2020

10

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

450 € (27.900 ден)

400 € (24.800 ден)

13.09-23.09.2020

10

220 € (13.640 ден)

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

350 € (21.700 ден)

300€ (18.600 ден)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз

-Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

-Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00    часот по локално време

-Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

-Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

-Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Уранополис

-Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

-Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Можност за плаќање на рати

Побарајте Патничко Осигурување како и договор со општи услови

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и ТА. Камелија Турс,

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest