ВИЛА НИНА

 Торони се наоѓа во југоисточниот дел од вториот крак на полуостровот Ситонија.Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај.Убава пешачка патека покрај плажа,многу детски занимливости,ресторани,маркети ,а пред се и највкусната и свежа риба се служи во Торони.Идеално место за одмор за секоја возраст.

Вила Нина е лоцирана на само неколку чекори до плажа.Убаво опремени 1/3 студија во кој има два поединечни кревети и кревет на извлекување и 1/4+1 апартмани, во кој има два поединечни кревети и кревет на извлекување + два кревети на спрат комотни за спиење за деца.Во другата просторија имакомплетно опремена кујна со кујнски инвентар,маса со столици,мал фрижидер,решо,респиратор,Тв,клима уред,купатило со вц, и балкони со поглед во широк тревест двор ја карактеризираме како убава семејна вила.Во склоп на дворот има скара, маса со столици и паркинг простор за секој гостин во вилата.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО или АПАРТМАН

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр. соба 2,3

макс. 3лица

 

39

 

49

 

79

 

 

99

 

129

 

279

 

299

 

319

 

 

379

 

379

 

379

 

 

379

 

379

 

339

 

289

 

149

 

79

 

69

 

/

Апартман 1/4+1
бр.соба 1,4
макс.5 лица

 

49

 

59

 

99

 

129

 

149

 

299

 

329

 

349

 

409

 

409

 

409

 

409

 

409

 

369

 

319

 

169

 

99

 

79

 

/

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.09; 06.09;13.09 и 20.09)  ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИОили АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во студио потребни се минимум 2 лица;
-трето, четврто или петто  лице се сместува бесплатно, доплаќа само превоз доколку користи- 35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;
- дете до 02 години не плаќа превоз и не користи седиште во автобус;
- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI и ПАРКИНГ - Е БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

-ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА* ;
- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

-СЕКОЈА ПРОГРАМА Е КРЕИРАНА СО ПОСЕБНИ УСЛОВИ,АГЕНТОТ ЌЕ ВЕ ИЗВЕСТИ ЗА СЕКОЈА НОВА ПРОМЕНА ДОКОЛКУ НЕ Е НАВЕДЕНО ВО ПРОГРАМАТА

- ЗА ОВА ПАТУВАЊЕ МОРА ДА ИМАТЕ ПАСОШ КОЈ ИМА ВАЖНОСТ МИНИМУМ 90 ДЕНА ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА АРАНЖМАНОТ

-ПРЕПОРАЧУВАМЕ ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ (ИНФОРМАЦИИ ВО АГЕНЦИЈА)

-МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ (ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ,ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ  СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНА СОБА ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА  ИЛИ  АПАРТМАНИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

 -ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И Т.А КАМЕЛИЈА ТУРС

 

СТУДИЈАТА И АПАРТМАНИТЕ :
 ИМААТ ПЕШКИРИ ,ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

 Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest