Вила ELENI

Вилата „Eleni“ е лоцирана во непосредна близина на строгиот центар, на само 50 метри од плажата во Неа Рода, веднаш над вилата „Maria Pashalidou“. Во вилата располагаме со две 1/2+1 соби и еден четирикреветен апартман на прв спрат. Собите имаат тераси со поглед на море и издвоена заедничка кујна, а апартманот има поглед во дворот на вилата. Кујната е целосно издвоена од двете соби и се наоѓа веднаш наспроти просториите на истиот спрат во вилата. Целосно е опремена за да можат да ја користат две семејства-има два големи фрижидери со издвоен дел за замрзнување, два одделни мијалници, две мини решоа за готвење , комплетно е опремена со прибор за готвење и јадење. Во оваа просторија има и две помали масички. Кујната излегува на мала тераса која има поглед во дворот навилата.Сите сместувачки капацитети имаат телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената, постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.
Напомена:
Во сите студија дозволено е сместување на толку лица колку што има кревети. Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 4 години.

Вила „Eleni” - Нea Рода

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2+1 студио

 

1/4 апартман

 

26.05-05.06.2020

10

230 (14.260 ден.)

300 (18.600 ден.)

 

05.06-15.06.2020

10

280 (17.360 ден.)

350 (21.700 ден.)

 

15.06-25.06.2020

10

330 (20.460 ден.)

450 (27.900 ден.)

 

25.06-05.07.2020

10

380 (23.560 ден.)

550 (34.100 ден.)

 

05.07-15.07.2020

10

430 (26.660 ден.)

600 (37.200 ден.)

 

15.07-25.07.2020

10

480 (29.760 ден.)

650 (40.300 ден.)

 

25.07-04.08.2020

10

480 (29.760 ден.)

650 (40.300 ден.)

 

04.08-14.08.2020

10

480 (29.760 ден.)

650 (40.300 ден.)

 

14.08-24.08.2020

10

480 (29.760 ден.)

650 (40.300 ден.)

 

24.08-03.09.2020

10

430 (26.660 ден.)

550 (34.100 ден.)

 

03.09-13.09.2020

10

330 (20.460 ден.)

450 (27.900 ден.)

 

13.09-23.09.2020

10

250 (15.500 ден.)

380 (23.560 ден.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10  ноќевања без вклучен превоз

-Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

-Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

-Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

-Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

-Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Рода

-Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

-Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Можност за плаќање на рати

Побарајте Патничко Осигурување како и договор со општи услови

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и ТА. Камелија Турс,

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор. 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest