Вила ПЕРИКЛЕ

 

НА  ПЛАЖА
ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос.Има прекрасна долга песочна плажа  која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци.Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос - Јерисос.Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите,  супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “ПЕРИКЛЕ“е убава, стандардно опремена вила и се наоѓа на неколку чекори од море . Секоја апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во дуплексот има две купатила со вц.Секаде има големи фрижидери и ел.шпорет со фурна.Секоја соба има клима уред и тв.Вилата има и безжичен интернет,тераси и заедничка тераса опремена со кујна за дружење на гостите во вечерните часови.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на апартман или дуплекс

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Апартман

1/3+1/1

Бр.соба 3
макс.4 лица

 

49

 

 

59

 

99

 

129

 

139

 

329

 

339

 

359

 

399

 

399

 

399

 

399

 

399

 

389

 

359

 

169

 

99

 

89

 

59

Дуплекс(1/3)+(1/2)

бр.соба 2,4

макс.5 лица+1

 

59

 

99

 

109

 

139

 

159

 

329

 

359

 

379

 

439

 

439

 

439

 

439

 

439

 

419

 

379

 

179

 

109

 

89

 

59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.09; 06.09;13.09 и 20.09)  ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНили ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во студио или апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто,петто или шесто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат-35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;
-дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
-за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

                                                     КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

ВИЛАТА ИМА ГОЛЕМ ПАРКИНГ , КОЈ ГО КОРИСТАТ ТУРИСТИТЕ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО.ПАРКИНГОТ Е БЕСПЛАТЕН.

НАПОМЕНИ:

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1€=62 ден.);
-за уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;

-кога има акциски попуст на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

-кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

-за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

-во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави(повраток на средства)  само,доколку  гостинот сам си најде замена за веке резервираната соба ;

-во случај на направена поголема штета во апартманите или дуплексите  , сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција за апартманите и дуплексите 1€ од ноќ од соба;

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

АПАРТМАН И ДУПЛЕКСИТЕ:

ИМААТ ПЕШКИРИ,САПУН , ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА ;

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest