ВИЛА МЕРСИНИС

ВилатаMersinis  во Неос Мармарас на вториот крак Ситонија  има се што Ви е потребно за вистински одмор: конфорни апартмани, двор со зеленило, простор за скара и вечерни седенки, паркинг,  преубава плажа, мир, спокојство...Вилата е комплетно изолирана од градската  врева; лоцирана е на само 3 км пред влезот во Неос Мармарас, во непосредна близина на кампот Castello“ и е оддалечена само 2 км од прочуената Lagomandra Beach“. Гостите кои ќе летуваат во вилата Mersinis  ќе ја користат плажата на кампот Castello која се наоѓа на 150 м од вилата. Во кампот секојдневно можете да пазарувате во мини маркетот, но и да ги користите услугите во ресторанот или да се рекреирате на спортските терени. Доколку сте без сопствено возило а имате потреба да го почуствувате пулсот на градот, автобуската постојка е на само 200 м од вилата.

ВилатаMersinis  има 6пространи апартмани на приземје, прв и втор спрат кои имаат големи тераси  со поглед во дворот или на локалниот пат кој води до Неос Мармарас. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел, кујни, купатила, телевизори и клима чие користење е вклучено во цената. Апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Вила „Mersinis” - Неос Мармарас

Термин:

Ноќи

1/2+2 апартман

1/2+3 апартман

20.05-30.05

10

190(11.780 ден.)

220 (13.640 ден.)

30.05-09.06

10

250(15.500 ден.)

280 (17.360 ден.)

09.06-19.06

10

350 (21.700 ден.)

380 (23.560 ден.)

19.06-29.06

10

400 (24.800 ден.)

430 (26.660 ден.)

29.06-09.07

10

500 (31.000 ден.)

530 (32.860 ден.)

09.07-19.07

10

650 (40.300 ден.)

680 (42.160 ден.)

19.07-29.07

10

650 (40.300 ден.)

680 (42.160 ден.)

29.07-08.08

10

650 (40.300 ден.)

680 (42.160 ден.)

08.08-18.08

10

650 (40.300 ден.)

680 (42.160 ден.)

18.08-28.08

10

600 (37.200 ден.)

630 (39.060 ден.)

28.08-07.09

10

490 (30.380 ден.)

520 (32.240 ден.)

07.09-17.09

10

350(21.700 ден.)

380 (23.560 ден.)

17.09-27.09

10

250 (15.500 ден.)

280 (17.360 ден.)

  

 - Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 

 Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest