Sole A Mare

 Вилата „Sole A Mare“ се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ е оддалечена околу 300 метри.  Располагаме со двокреветни студија и четирикреветни апартмани  на прв спрат кои имаат поглед на улица или директен поглед на море (во студијата и апартманите има дополнителни фотелји на расклопување). Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел соодветен на хотелско сместување, кујни, телевизори и клима чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Станува збор за совршено безбеден објект, а извонредната локација и квалитетот ја вбројуваат оваа вила меѓу топ понудите и за ова лето. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончевi колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Вила „Sole A Mare” - Неос Мармарас

 

Термин:

 

Ноќи

1/2

студио (море)

1/2+1

студио улица

1/4+1

апартман улица

1/4+1 апартман

(море)

20.05-30.05

10

200

(12.400 ден)

220

(13.640 ден)

320

(19.840 ден)

370

(22.940 ден)

30.05-09.06

10

250

 (15.500 ден)

270

 (16.740 ден)

370

(22.940 ден)

420

 (26.040 ден)

09.06-19.06

10

300

(18.600 ден)

320

 (19.840 ден)

450

 (27.900 ден)

500

 (31.000 ден)

19.06-29.06

10

350

 (21.700 ден)

370

 (22.940 ден)

600

 (37.200 ден)

650

(40.300 ден)

29.06-09.07

10

450

 (27.900 ден)

470

 (29.140 ден)

650

 (40.300 ден)

700

(43.400 ден)

09.07-19.07

10

550

(34.100 ден)

570

 (35.340 ден)

690

(42.780 ден)

740

(45.880 ден)

19.07-29.07

10

550

 (34.100 ден)

570

 (35.340 ден)

690

(42.780 ден)

740

 (45.880 ден)

29.07-08.08

10

550

(34.100 ден)

570

 (35.340 ден)

690

(42.780 ден)

740

(45.880 ден)

08.08-18.08

10

550

 (34.100 ден)

570

 (35.340 ден)

690

 (42.780 ден)

740

(45.880 ден)

18.08-28.08

10

500

(31.000 ден)

520

 (32.240 ден)

650

 (40.300 ден)

700

(43.400 ден)

28.08-07.09

10

400

 (24.800 ден)

420

 (26.040 ден)

600

(37.200 ден)

650

(40.300 ден)

07.09-17.09

10

300

 (18.600 ден)

320

 (19.840 ден)

450

 (27.900 ден)

500

 (31.000 ден)

17.09-27.09

10

250

 (15.500 ден)

270

 (16.740 ден)

350

(21.700 ден)

400

 (24.800 ден)

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќи без превоз

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 

 Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest