Hotel Coral Blue Beach

 Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

 Плажа:Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

 Услуга:Полупансион (појадок и вечера).

 Интернет: Бесплатно Wi - Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

 Сместување:  Двокреветна соба - Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;

Двокреветни бунгалов - Double Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

 Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

 Хотелски содржини: Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.

 Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;

 Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.ж

 Важна напомена:При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020

-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

 

 

Термин

Услуга

Double

Bungalow

Family Bunk Bed

Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера

24.05-31.05.2020

7 HB

209 €

225 €

239 €

31.05-07.06.2020

7 HB

229 €

245 €

259 €

07.06-14.06.2020

7 HB

269 €

285 €

299 €

14.06-21.06.2020

7 HB

309 €

325 €

339 €

21.06-28.06.2020

7 HB

339 €

355 €

369 €

28.06-05.07.2020

7 HB

369 €

385 €

399 €

05.07-12.07.2020

7 HB

409 €

425 €

439 €

12.07-19.07.2020

7 HB

459 €

475 €

489 €

19.07-26.07.2020

7 HB

479 €

495 €

519 €

26.07-02.08.2020

7 HB

479 €

495 €

519 €

02.08-09.08.2020

7 HB

479 €

495 €

519 €

09.08-16.08.2020

7 HB

479 €

495 €

519 €

16.08-23.08.2020

7 HB

459 €

475 €

489 €

23.08-30.09.2020

7 HB

399 €

415 €

429 €

30.08-06.09.2020

7 HB

319 €

335 €

349 €

06.09-13.09.2020

7 HB

259 €

275 €

289 €

13.09-20.09.2020

7 HB

229 €

245 €

259 €

Цената вклучува:                   

·  7 ноќевања со појадок и вечера

·  Едно дете до 11.99 години - Бесплатно

·  Користење на клима уред

·  Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот

·  Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)    

Доплати:

·  Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;            

·  Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;

·  Второ дете од 0-11,99 бесплатно

·  Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

 ·  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 35 €

Битола 30 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 35 €

Прилеп 30 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 35 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 35 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 35 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 35 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Удово 35 €

 

• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 35€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Можност за плаќање на рати

Побарајте Патничко Осигурување како и договор со општи услови

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и ТА. Камелија Турс,

 Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest