Hotel Simotel Ermis 3*

 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра /  Ханиоти 

Плажа: 100m од плажа

 Услуга: Ноќевање со појадок 

Интернет: Бесплатно wi-fi во соба и на рецепција 

Сместување:собите се опремени со клима уред (Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден), ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило, балкон.Ж

Хотелски содржини: Хотелот е лоциран во самиот центар на Ханиоти, на еден од најубавите плоштади на Халкидики со голем број Грчки и интрнационални ресторани, кафе барови и продавници со сувенири.

 

 EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020

-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

SPO: за резервации до 31.12 – ГРАТИС ПРЕВОЗ за термин на престој 17.05-24.05

*попустот за рана резервација се комбинира со SPO

Термин

Услуга

Triple

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок

17.05-24.05.2020

7 BB

119 €

24.05-31.05.2020

7 BB

129 €

31.05-07.06.2020

7 BB

159 €

07.06-14.06.2020

7 BB

199 €

14.06-21.06.2020

7 BB

219 €

21.06-28.06.2020

7 BB

239 €

28.06-05.07.2020

7 BB

259 €

05.07-12.07.2020

7 BB

295 €

12.07-19.07.2020

7 BB

319 €

19.07-26.07.2020

7 BB

339 €

26.07-02.08.2020

7 BB

349 €

02.08-09.08.2020

7 BB

349 €

09.08-16.08.2020

7 BB

349 €

16.08-23.08.2020

7 BB

339 €

23.08-30.09.2020

7 BB

285 €

30.08-06.09.2020

7 BB

229 €

06.09-13.09.2020

7 BB

185 €

13.09-20.09.2020

7 BB

159 €

20.09-27.09.2020

7 BB

129 €

 

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:

·  7 ноќевања со појадок

·  Wi-Fi интернет во соба и на рецепција

·  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена

 Доплати:

·  Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел

·  Клима уред Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден (на лице место)
Доплати и попусти за деца и трет возрасен

·  дете до 11,99 во соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО

·  трет возрасен има попуст 30%

Максимум сместување

·  Triple - 2 возрасни

Минимум сместување

·  Triple room - 3 возрасни и 1 дете до 1,99 (спие со родители, baby cot на барање)

Цената не вклучува
Превоз и

Патничко осигурување

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија

Скопје 35 €

Битола 30 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 35 €

Прилеп 30 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 35 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 35 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 35 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 35 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Удово 35 €

 

• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 35€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Можност за плаќање на рати

Побарајте Патничко Осигурување како и договор со општи услови

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и ТА. Камелија Турс,

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

  Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest