ВИЛА АГИОС ГЕОРГИОС

Фурка се наоѓа на околу 100 км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

 Студиа Агиос Георгиос Б категорија – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со многу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење  и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (3 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.. Првите две и последните два термина се ПРОМО цени.

                                      ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕРУ, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 28.02.2020

 -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.04.2020

 

ФУРКА - АГ.ГЕОРГИОС

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

Ноќевања

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 СТУДИО

 

23.05.-30.05.2020

7

69 €

79 €

89 €

ПРОМО

30.05.-06.06.2020

7

99 €

109 €

119 €

ПРОМО

06.06.-13.06.2020

7

159 €

169 €

179 €

 

13.06.-20.06.2020

7

199 €

209 €

229 €

 

20.06.-27.06.2020

7

259 €

269 €

289 €

 

27.06.-04.07.2020

7

279 €

289 €

309 €

 

04.07.-11.07.2020

7

299 €

309 €

319 €

 

11.07.-18.07.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

18.07.-25.07.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

25.07.-01.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

01.08.-08.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

08.08.-15.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

15.08.-22.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

22.08.-29.08.2020

7

299 €

309 €

339 €

 

29.08.-05.09.2020

7

239 €

249 €

259 €

 

05.09.-12.09.2020

7

119 €

129 €

129 €

ПРОМО

12.09.-19.09.2020

7

79 €

89 €

99 €

ПРОМО

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Клима уредот не е вклучен во цената (5еур на ден на лице место)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

06:00 h Скопје (Дрводекор)

06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

 Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири

15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа

16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа

16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest