ВИЛА АНЕМОХАДИ

Вилата е лоцирана на  90 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири. Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба. Сите апартмани имаат  сопствена  тераса,комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина  1 пат во текот на престојот          

Цените се изразени за НАЕМ на соба за 7 ноќевања

-20% попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019

-15% попуст за резервација и уплата  100% до 28.02.2020

-10% попуст за резервација и уплата  100% до 30.03.2020

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

Првите 2 термини и последните 3 се ПРОМО цени и не подложат на попуст.

 

АНЕМОХАДИ - СИВИРИ

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 + 2 АПП

Коментар

16.05-23.05.2020

7

59 €

Промо

23.05-30.05.2020

7

89 €

Промо

30.05-06.06.2020

7

139 €

 

06.06-13.06.2020

7

169 €

 

13.06-20.06.2020

7

199 €

 

20.06-27.06.2020

7

239 €

 

27.06-04.07.2020

7

319 €

 

04.07-11.07.2020

7

359 €

 

11.07-18.07.2020

7

419 €

 

18.07-25.07.2020

7

449 €

 

25.07-01.08.2020

7

469 €

 

01.08-08.08.2020

7

469 €

 

08.08-15.08.2020

7

469 €

 

15.08-22.08.2020

7

449 €

 

22.08-29.08.2020

7

429 €

 

 29.08-05.09.2020

7

319 €

 

05.09-12.09.2020

7

*199€

Промо

12.09-19.09.2020

7

*159 €

Промо

19.09-26.09.2020

7

89 €

Промо

Во цената Е вклучено:

-7 ноќевања,
-Користење клима уред,
-Користење безжичен интернет

 

 Во цената НЕ Е вклучено:
-Превоз,
-Патничко осигурување,
-Такса 0,50 центи на ден за соба се плаќа во објектот
Организираме автобуски превоз со доплата

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  35€ по лице
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€ по лице

Попуст за деца:

· Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена

·  Деца до 1,99 години бесплатно

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Можност за плаќање на рати

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Камелија Турс

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

   Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest