Polichrono Beach Hotel

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат. 
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. 
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос. 
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. 
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.

Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. 

Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

Термин

Услуга

Double

Triple

Quadraple

Quadraple Ground Floor

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок

24.05-31.05.2020

7 BB

109 €

119 €

129 €

95 €

31.05-07.06.2020

7 BB

139 €

149 €

159 €

125 €

07.06-14.06.2020

7 BB

169 €

179 €

189 €

155 €

14.06-21.06.2020

7 BB

189 €

199 €

209 €

175 €

21.06-28.06.2020

7 BB

209 €

219 €

229 €

195 €

28.06-05.07.2020

7 BB

229 €

239 €

249 €

215 €

05.07-12.07.2020

7 BB

259 €

269 €

279 €

245 €

12.07-19.07.2020

7 BB

279 €

289 €

299 €

265 €

19.07-26.07.2020

7 BB

299 €

309 €

319 €

285 €

26.07-02.08.2020

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

02.08-09.08.2020

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

09.08-16.08.2020

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

16.08-23.08.2020

7 BB

299 €

309 €

319 €

285 €

23.08-30.09.2020

7 BB

249 €

259 €

269 €

235 €

30.08-06.09.2020

7 BB

199 €

209 €

219 €

185 €

06.09-13.09.2020

7 BB

159 €

169 €

179 €

145 €

13.09-20.09.2020

7 BB

139 €

149 €

159 €

125 €

20.09-27.09.2020

7 BB

109 €

119 €

129 €

95 €

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

7 ноќевања со појадок

Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

• Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
• Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
• Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)

Доплати и попусти за деца и трет возрасен
• Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО 
• Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% 
• Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
• Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
• Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
• Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасе

Максимум сместување

Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)

Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)

Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување

Double room - 2 возрасни

Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99

Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија

Скопје 35 €

Битола 30 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 35 €

Прилеп 30 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 35 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 35 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 35 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 35 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Удово 35 €

 

• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 35€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Секоја програма е креирана со посебни услови,Агентот ке Ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот

Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Можност за плаќање на рати

Побарајте Патничко Осигурување како и договор со општи услови

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и ТА. Камелија Турс,

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

  

Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest