Вила BOUZALIS

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само 50км југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Длабочината во морето е умерена што го прави ова место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници, таверни, ресторани, а токму тука е најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите.

Вилата „Bouzalis“ е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето. Вилата располага со апартмани со најразлична големина кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на приземје, прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима чие користење е вклучено во цената. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор.

 

Вила „Bouzalis” - Неа Флогита

 

Термин:

 

Ноќи

1/3 Aпартман

 

Aпартман

1/4

(без поглед)

 

Aпартман

1/4 улица

 

Aпартман

1/5

(море)

 

1/6 дуплекс улица

 

1/8 дуплекс

(море)

22.05-01.06

10

8.680 ден (140)

10.540 ден (170 )

12.400 ден (200 )

16.120 ден (260 )

17.360 ден (280 )

18.600 ден (300 )

01.06-11.06

10

12.400 ден (200 )

14.260 ден (230 )

16.120 ден (260 )

22.320 ден (360 )

26.040 ден (420 )

29.140 ден (470 )

11.06-21.06

10

16.120 ден (260 )

17.980 ден (290 )

19.840 ден (320 )

26.040 ден (420 )

29.760 ден (480 )

32.240 ден (520 )

21.06-01.07

10

22.320 ден (360 )

24.180 ден (390 )

26.040 ден (420 )

32.240 ден (520 )

35.960 ден (580 )

38.440 ден (620 )

01.07-11.07

10

27.280 ден (440)

29.140 ден (470 )

31.000 ден (500 )

37.200 ден (600 )

40.300 ден (650 )

44.640 ден (720 )

11.07-21.07

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530 )

34.720 ден (560 )

40.920 ден (660 )

44.640 ден (720 )

49.600 ден (800 )

21.07-31.07

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530 )

34.720 ден (560 )

40.920 ден (660 )

44.640 ден (720 )

49.600 ден (800 )

31.07-10.08

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530 )

34.720 ден (560 )

40.920 ден (660 )

44.640 ден (720 )

49.600 ден (800 )

10.08-20.08

10

31.000 ден (500 )

32.860 ден (530 )

34.720 ден (560 )

40.920 ден (660 )

44.640 ден (720 )

49.600 ден (800 )

20.08-30.08

10

27.280 ден (440)

29.140 ден (470 )

31.000 ден (500 )

37.200 ден (600)

40.300 ден (650 )

43.400 ден (700 )

30.08-09.09

10

21.080 ден (340 )

22.940 ден (370 )

24.800 ден (400 )

31.000 ден (500 )

34.100 ден (550 )

35.960 ден (580 )

09.09-19.09

10

14.880 ден (240 )

16.740 ден (270 )

18.600 ден (300 )

24.800 ден (400 )

27.900 ден (450 )

29.760  ден (480 )

 

-Цените  во табелата се однесуваат за наем на студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

-Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

-Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

-Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

-Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

-Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита

-Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

-Цена на повратен билет – 35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Напомена: Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest