ВИЛА КОСТАС

Вилата “Kostas”се наоѓа во неа потидеа на самa  плажа (прв ред)

неа потидеа e првото летувалиште на првиот крак - касандра во областа халкидики. вилата  kostas  излегува на најубавиот дел од плажата во неа потидеа.

неа потидеа има најширока плажа и најчисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата. идеално место за одмор, пливање, детски занимливости и рекреативно-забавни содржини.

свежата највкусна и разнолична морска храна се идеалниот  избор  за ручек или вечера не само за туристите туку и за локалните жители. голем број на таверни и ресторани се лоцирани на  шеталиштето препознатливи по вкусот и традицијата повикувајќи ве за повторно доаѓање.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО или ДУПЛЕКС

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

 

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Студио 1/3

 бр. 8

макс. 3 лица

 

49

 

59

 

89

 

119

 

139

 

269

 

299

 

329

 

349

 

349

 

349

 

349

 

 

349

 

339

 

299

 

119

 

89

 

69

 

59

 

Студио 1/3+1

поглед море бр. 2,3

макс 3+1 лице

 

59

 

69

 

99

 

 

129

 

149

 

279

 

339

 

349

 

369

 

369

 

369

 

369

 

 

369

 

349

 

309

 

129

 

99

 

79

 

 

69

 

ДУПЛЕКС
(1/2)+(1/2)

бр.1

макс. 4 лица

 

69

 

99

 

129

 

149

 

169

 

359

 

399

 

409

 

419

 

419

 

419

 

419

 

419

 

399

 

379

 

169

 

129

 

99

 

79

 

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.09; 06.09;13.09 и 20.09) 

ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во студио или дуплекс потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат;
-35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;
-дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус
-за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНИ:

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1€=62 ден.);
-за уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;

-кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-попустите нe важат за смените означени со звездичка* ;
-за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

-целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

-за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

-во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави(повраток на средства) само ,доколку  гостинот сам  си најде замена за веке резервирана соба ;

-во случај на направена поголема штета во студијата  или  дуплексите , сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;за дуплексите 1€ од ноќ од соба;

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

СТУДИЈАТА И ДУПЛЕКСИТЕ:
немаат пешкири  ;
 имаат тоалетна хартија и сапун

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

 

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest