ВИЛА АРГО

на плажа

вилата “argo“се наоѓа во неа потидеа на самата плажа (прв ред).неа потидеа e првото летувалиште на првиот крак-касандра во областа халкидики. има најширока плажа и најчисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата.идеално место за одмор,пливање, детски занимливости и рекреативно-забавни содржини.свежата највкусна и разновидна морска храна се идеалниот  избор  за ручек или вечера не само за туристите туку и за локалните жители. голем број на таверни и ресторани се лоцирани на  шеталиштето препознатливи по вкусот и традицијата повикувајќи ве  за повторно доаѓање.апартманите и студијата argo се изградени во грчки стил и традиционална архитектура опкружени со многу дрвја и зеленило.секоја соба има wi fi (безжичен интернет).

 

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО,АПАРТМАН или ДУПЛЕКС

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Студио 1/3

бр. соба Б3,Б4

макс. 3 лица

 

 

39

 

59

 

79

 

109

 

129

 

249

 

289

 

299

 

329

 

329

 

329

 

329

 

329

 

319

 

279

 

109

 

79

 

69

 

59

 

Апартман 1/3

бр. соба Б7,Б8

макс. 3 лица

 

 

39

 

69

 

89

 

119

 

139

 

259

 

299

 

309

 

339

 

339

 

339

 

339

 

339

 

329

 

289

 

109

 

89

 

 

79

 

69

 

Дуплекс 1/2+1/2
бр.соба Б5,Б6
макс. 4 лица

 

59

 

89

 

 

109

 

129

 

149

 

339

 

349

 

379

 

 

389

 

389

 

389

 

389

 

 

389

 

379

 

349

 

169

 

109

 

89

 

79

 

Дуплекс

1/2 + 1/2+1

бр. соба Б13

макс. 5 лица

 

 

49

 

89

 

109

 

129

 

149

 

349

 

359

 

389

 

399

 

399

 

399

 

399

 

399

 

389

 

359

 

169

 

109

 

89

 

79

 

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.09; 06.09;13.09 и 20.09) 

ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во студио,апартман или дуплекс потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат;
-35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 -12 години;
-дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус
-за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице
;

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

напомени:

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;
-цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1€=62 ден.);
-за уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;

-кога има акциски попуст на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

-кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

-за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

-во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави(повраток на средства)  само,доколку  гостинот сам си најде замена за веке резервираната соба ;

-во случај на направена поголема штета во студијата,апартманите  или  дуплексите , сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;за дуплексите 1€ од ноќ од соба;

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

Студијата и дуплексите:

немаат пешкири и сапун ;

имаат тоалетна хартија

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

 

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest