Вила TALASSINOS

 

На самиот влез во Касандра, на само 45 километри од Солун се наоѓа малото туристичко место. Неа Плагиа има плитка и песочна четири километри долга плажа покрај која се протега убаво уредено шеталиште со многу таверни, слаткарници, кафетерии, маркети...Гратчето е споено со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои  доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Вилата „Talassinos“ се наоѓа во централниот дел на Неа Плагиа, лоцирана на само неколку метри од плажа. Од морето ја дели парк преполн со зеленило и широко шеталиште идеално за вечерни прошетки. Во нашата понуда имаме  трокреветни и четирикреветни студија и апартмани на прв спрат кои имаат тераси заштитетни со чадори кои имаат поглед кон морето. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрично решо со две рингли, аспиратор, мал фрижидер, основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима чие користење е вклучено во цената.

Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Возилата можете да ги парките во непосредна близина на вилата .

Напомена: Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

-Цените  во табелата се однесуваат за наем на студио или апартман за 10 ноќи без превоз

-Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

-Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

-Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

-Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

-Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Плагиа

-Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

-Цена на повратен билет –35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Вила „Talassinos” - Неа Плагиа

Термин:

Ноќи:

1/3  Апартман

1/4  Студио

1/4  Апартман

22.05-01.06

10

140 (8.680 ден.)

170 (10.540 ден.)

220 (13.640 ден.)

01.06-11.06

10

210 (13.020 ден.)

240 (14.880 ден.)

300 (18.600 ден.)

11.06-21.06

10

270 (16.740 ден.)

300 (18.600 ден.)

360 (22.320 ден.)

21.06-01.07

10

370 (22.940 ден.)

400 (24.800 ден.)

460 (28.520 ден.)

01.07-11.07

10

440 (27.280 ден.)

470 (29.140 ден.)

520 (32.240 ден.)

11.07-21.07

10

510 (31.620 ден.)

550 (34.100 ден.)

600 (37.200 ден.)

21.07-31.07

10

510 (31.620 ден.)

550 (34.100 ден.)

600 (37.200 ден.)

31.07-10.08

10

510 (31.620 ден.)

550 (34.100 ден.)

600 (37.200 ден.)

10.08-20.08

10

510 (31.620 ден.)

550 (34.100 ден.)

600 (37.200 ден.)

20.08-30.08

10

440 (27.280 ден.)

470 (29.140 ден.)

520 (32.240 ден.)

30.08-09.09

10

370 (22.940 ден.)

400 (24.800 ден.)

460 (28.520 ден.)

09.09-19.09

10

270 (16.740 ден.)

300 (18.600 ден.)

360 (22.320 ден.)

19.09-29.09

10

190 (11.780 ден.)

220 (13.640 ден.)

270 (16.740 ден.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest