ВИЛА ПАРЛАМЕНТАС

Неа Плагија, идеално место за фамилијарен одмор и содржини за најмалите.Ова туристичко место има долга песочна плажа,чисто море, чист воздух и долга пешачка зона спојувајќи се со Неа Флогита. Таверни со свежа и вкусна риба,сувенирници,слаткарници е карактеристиката на идиличната Неа Плагија.
Вила ПАРЛАМЕНТАС е на оддалеченост од 200 метри од море .Во склоп на просторниот и конфорен апартман имате тераси,скара и паркинг.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на конфорт апартман или стандард апартман

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

АПАРТМАН КОНФОРТ1/2+1+1/2+1/3
макс 7+1 лице

 

89

 

 

99

 

109

 

129

 

159

 

439

 

499

 

579

 

579

 

579

 

579

 

579

 

579

 

579

 

509

 

159

 

129

 

109

 

89

 

АПАРТАМН

СТАНДАРД

1/2+1/3
макс 5 лица

 

59

 

89

 

99

 

119

 

149

 

339

 

349

 

379

 

389

 

389

 

389

 

389

 

389

 

379

 

349

 

149

 

119

 

99

 

 

79

 

 ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.09; 06.09;13.09 и 20.09) 

ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ, ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА ЛУКС АПАРТМАН ИЛИ АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во КОНФОРТ АПАРТМАНОТи СТАНДАРТ АПАРТМАНОТ потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто,петто,шесто и седмо лице  се сместува бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат:
-35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 - 12 години;
-дете до 02 години не плаќа превоз и не користи седиште во автобус;
-за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 КОРИСТЕЊЕ НА КЛИМА УРЕД , WI – FI , ПАРКИНГ ( БЕСПЛАТНО)

напомени:

-превозот застанува до најблиската локација  од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане;

-цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1€=62 ден.);
-за уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена;

-кога има акциски попуст или кога едната смена е со звездичка на втората смена не се одобрува дополнителен попуст;

-попустите нe важат за смените означени со звездичка* ;
-за важечка резервација се смета  само со уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот;

-целосна доплата на аранжманот е седум дена пред поаѓање;

-секоја програма е креирана со посебни услови,агентот ќе ве извести за секоја нова промена доколку не е наведено во програмата

-за ова патување мора да имате пасош кој има важност минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција)

-можност за плаќање на рати

-во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани запишувања,средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само ,доколку  гостинот сам  си најде замена за веке резервирана соба ;

-во случај на направена поголема штета во студијата  или  апартманите , сопственикот на вилата може да наплати на лице мсто за направената штета;

-агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;

-туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;

-важат општите услови на сктм и т.а камелија турс

АПАРТМАНИТЕ :

ИМААТ ПЕШКИРИ ,ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

Тимот на КАМЕЛИЈА ТУРС ви посакува пријатен одмор.

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest